Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

ÇOGEM- Çocuk ve Gençlik Merkezlerimiz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ


Yenişehir Çocuk ve Gençlik Merkezi, 20 Kasım 2009 “Dünya Çocuk Hakları Günü'nde; Çiğli  Kasım 2013', Uzundere Çocuk ve Gençlik Merkezimiz Kasım 2015, Buca Çocuk ve Gençlik Merkezimiz ise Ekim 2016  tarihinden  bu yana  07-15 yaş arası, kentsel olanaklara erişimi kısıtlı çocuk ve gençler ile ailelerine hizmet veriyor. 
 
Merkezlerimiz; çocuk ve gençler için keyifli, güvenli, gelişimlerini destekleyen bir ortam hazırlayarak sahip oldukları haklarının farkında, özgüveni yüksek, kendine ve çevrelerine karşı sorumluluk duyan, eleştirel düşünen bireyler olma yolunda onlarla birlikte yol almayı amaçlıyor.
 
Çocuk ve insan haklarının yaygınlaştırılması vizyonu ile; çocuk ve gençlerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda oluşturulan hizmet modelini uygulayan merkezlerde; psikolog, sosyolog, çocuk gelişim uzmanı ve eğitimciler görev alıyor. 
 
Aile ve gruba yönelik psikolojik danışmanlığın yanı sıra ebeveynlere yönelik olarak kadın sağlığı, hijyen, çocuk bakımı, ergenlik konularında eğitimler veriliyor. Çocuk ve gençlerin sosyokültürel gelişimlerinin desteklenmesine yönelik sanatsal eğitim çalışmaları ile eğitim destek hizmetleri ile bu eğitimlerin sürekliliği için okul ve ailelerle işbirliğine gidiliyor. Kültürel gezi ve etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Devamsız Öğrenciler İçin Okul Yolu 
Okula devam etmediği belirlenen 65 çocuğun eğitim öğretim kurumlarına yeniden devamı için pilot  okullar seçilen  Mevlana İlkokulu ve Barbaros Ortaokulu’na kayıtlı öğrenciler "Okul Yolu Projesi" ile evlerinden araçlarla alınarak okulla buluşturuluyor.