Erişilebilirlik Butonu
Kapat
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

30° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

ÇOGEM- Çocuk ve Gençlik Merkezlerimiz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

Çiğli Çocuk ve Gençlik Merkezi  2013, Uzundere Çocuk ve Gençlik Merkezimiz 2015, Buca Çocuk ve Gençlik Merkezimiz 2016, Güzelbahçe Çocuk ve Gençlik Merkezimiz 2019, Toros Çocuk ve Gençlik Merkezimiz 2019, Örnekköy Çocuk ve Gençlik Merkezimiz 2020, Gümüşpala Çocuk ve Gençlik Merkezi ve Limontepe Çocuk ve Gençlik Merkezimiz ise 2021 tarihinden  bu yana  7-14 yaş arası, kentsel olanaklara erişimi kısıtlı çocuk ve gençler ile ailelerine hizmet veriyor.

Merkezlerimiz; çocuk ve gençler için keyifli, güvenli, gelişimlerini destekleyen bir ortam hazırlayarak sahip oldukları haklarının farkında, özgüveni yüksek, kendine ve çevrelerine karşı sorumluluk duyan, eleştirel düşünen bireyler olma yolunda onlarla birlikte yol  almayı amaçlıyor.

Çocuk ve insan haklarının yaygınlaştırılması vizyonu ile; çocuk ve gençlerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda oluşturulan hizmet modelini uygulayan merkezlerde; psikolog, sosyolog, çocuk gelişim uzmanı ve eğitimciler görev alıyor. 

Aile ve gruba yönelik psikolojik danışmanlığın yanı sıra ebeveynlere yönelik olarak kadın sağlığı, hijyen, çocuk bakımı, ergenlik konularında eğitimler veriliyor. Çocuk ve gençlerin sosyokültürel gelişimlerinin desteklenmesine yönelik sanatsal eğitim çalışmaları ile eğitim destek hizmetleri ile bu eğitimlerin sürekliliği için okul ve ailelerle işbirliğine gidiliyor. Kültürel gezi ve etkinlikler gerçekleştiriliyor.