Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

10° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

Başka Bir Tarım Mümkünİzmir Tarımı, “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesiyle hareket eder ve iki temel fark ile Türkiye’de bu güne kadar uygulanan tarım politikalarından ayrılır. Birinci fark, sulamaya hiç gerek duyulmayan yağmur suyunun yettiği ya da tasarruflu sulamayla yetişebilen tarımsal ürünlerin yetiştirilmesine öncelik vermesi, böylelikle kuraklıkla mücadele etmesi. İkinci fark, satış ve pazarlamanın en baştan planlanarak, çiftçinin üreteceği ürünlerin katma değerinin artması ile yoksullukla mücadele etmesi.

İzmir Tarımı ekosistemi, doğru tarım ürünlerinin tercih edilmesi, yerli tohum ve hayvan ırklarının korunması ve geliştirilmesi, sürecin her aşamasında devam edecek arge faaliyetleri, ürünlerin ambalajlanması, markalaştırılması, satış, pazarlama ve ihracattan oluşturuyor.

“Başka Bir tarım Mümkün” felsefesinin yaygınlaştırılması için kooperatif üyesi üreticilere üç konuda ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ürün planlama, tasarım ve ihracat alanlarında ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmeti için formu doldurup bize iletin, sizinle iletişime geçelim.