Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Müyesser Turfan Geçici Erkek Konukevi Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü'ne bağlı bir birim olarak görev yapan Örnekköy’deki Müyessser Turfan Geçici Erkek Konukevi, yılın 12 ayı çeşitli kaynaklardan gelen bildirimler doğrultusunda  sokakta yaşayan 18 - 60 yaş arası erkek vatandaşlara barınma olanağı tanıyor.

 

 
Barınma olanağı tanınan vatandaşların öncelikle sağlık kontrolleri yapılıyor, yemek ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor,  tedavi gerektiren durumlarda Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi ediliyor.  Merkezde 3 ay olan barınma süresi ihtiyaç durumunda 6 aya kadar da uzayabiliyor. Merkezden bu süreden yararlananlar dışında, günübirlik yararlanma olanağı da bulunuyor.

Yaşı uygun olanlar Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma ile huzurevi veya bakım merkezlerine yerleştiriliyor, çalışabilecek durumunda olanlar iş bulma kurumuna yönlendirilerek iş bulmaları sağlanıyor.

Müyesser Turfan Geçici Erkek Konuk Evi 7449 Sok. No:16 Zübeyde Hanım Mah. Örnekköy – Karşıyaka / İZMİR
İhbar hattı :444 40 35
Müyesser Turfan Geçici Erkek Konuk Evi Tel: 0(232) 293 63 18

Mesai saatleri dışında ise 0(232) 293 63 18​ ve 153 numaralı telefonlardan erişilebilir.