İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

25° hava durumu ikonu

Ana Gündeme İlave Edilen Maddeler Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

 
T.C.
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
2019 YILI TEMMUZ AYI TOPLANTISI I. BİRLEŞİMİ
MECLİS EK GÜNDEMİ

 
Gündem No   :  97509404-301.03-7/1                                                                 Toplantı Tarihi : 08/07/2019
Toplantı Yeri  : İBB Meclis Salonu                                                                           Toplantı Saati  : 18.00

 

I. BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ
 
1. Görüntü kirliliğinin giderilmesi amacıyla, Atatürk maskından itibaren önerge eki krokide belirlenen alanda, Yeşildere Bölgesindeki yapıların belirlenen renklere boyanması ve basit bakım-onarım-sıva işlerinin yapılması ile ilgili Fen İşleri Dairesi Başkanlığının görevlendirilmesi hususunun görüşülmesi. (Etüd ve Projeler Dai.Bşk. E.158288) 

2. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğünce “T.C. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım Yönetmeliği” doğrultusunda Belediyemiz 1. Hukuk Müşavirliğinin uygun görüşleri de alınarak hazırlanan, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası arasında imzalanmak üzere hazırlanan ve önerge ekinde yer alan “Protokol”ün görüşülmesi. (Sosyal Hiz. Dai.Bşk.E.158289)
 
3. Yaz aylarına girilmesiyle birlikte denize kıyısı bulunan ilçelerimizin kentsel hizmetlerinde ve sahillerinin temizlenmesinde aksamalar yaşanmakta, bu kapsamda ilçe içerisindeki hizmetlerin yapılmasında kullanılan kara taşıtı ve iş makinelerinin yetersiz kaldığı ve bakım onarımlarının kaynak yetersizliği nedeniyle yapılamadığı Karaburun Belediyesi tarafından kurumumuza bildirilmiş olup; bu tür aksaklıkların giderilebilmesi ve geri dönüşü olmayan olayların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ilçe bazında arızalı olan, plakaları daha sonra belirlenecek kara taşıtı ve iş makinelerinin İzmir Büyükşehir Belediyesi, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Makine Atölye Şube Müdürlüğü tarafından bakım onarımlarının bedelsiz olarak yapılarak faal hale getirilmesi ve aynı zamanda söz konusu araçların bulunduğu ilçedeki Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde de kullanılması ile giderlerinin Makine Atölye Şube Müdürlüğü Bütçesinin 03.7.3.03 ve 03.7.3.04 bütçe kodlarından ödenebilmesine yönelik; İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karaburun Belediyesi arasında imzalanmak üzere hazırlanan ve önerge ekinde yer alan “Protokol”ün görüşülmesi. (Makine İkm.Bkm. ve Onr.Dai.Bşk.E.158321)
 
4. 30/05/2019 tarihli ve 627 sayılı UKOME Kararı doğrultusunda faytonların trafiğe çıkması yasaklanmış olup; Karşıyaka ilçesinde bulunan fayton ve atların İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde değerlendirilmesi, söz konusu atların İzmir Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürlüğüne alınması ve faytonların ise peyzaj amaçlı olarak Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığında kullanılması söz konusu olup; at başına ödenecek net miktar 7.500,00-TL ve fayton başına ödenecek net miktar 5.000,00-TL olacak şekilde, İzmir Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürlüğü Bütçesi 03.2.6.4 “Canlı Hayvan Alım Bakım ve Diğer Giderler” harcama kaleminden fayton sahiplerine ödeme yapılması hususlarının görüşülmesi. (Park ve Bah. Dai.Bşk.E.158291)

5. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında, Konak Meydanında düzenlenecek programlara katılım sağlayacak vatandaşlarımızın, Cumhurbaşkanı tarafından karar alınması halinde, 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 20.00’den 16 Temmuz 2019 Salı günü saat 06.00’ya kadar geçerli olmak üzere toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanmaları hususunun görüşülmesi. (ESHOT-Strateji Gel. Dai.Bşk.6356/102173)
 
6. 2019 Yılı Kurban Bayramı süresince, hemşerilerimizin bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla; bayram öncesi Cumhurbaşkanı tarafından karar alınması halinde, İzmir Büyükşehir Belediyesine ait toplu ulaşım araçlarında (Bilet 35, Kontörlü Ulaşım Kartları, Oto Tahsis ve Servis Dışı Kalma Bedeli hariç) ücretsiz tarife uygulanması, ayrıca önerge eki listede belirtilen hatlardaki kabristan ziyaretleri için geçerli yeni tarife belirlenmesi hususlarının görüşülmesi. (ESHOT-Strateji Gel. Dai.Bşk.E.6355/102163)

7. Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğünde kullanılmak üzere 2 adet köpek taşıma karavanı ve karavanların çekilmesi için kullanılacak 2 adet koltuksuz ve camsız Panelvan aracının alınması ve söz konusu araçların T-Cetveline eklenmesi hususunun görüşülmesi. (Makine İkm.Bkm. ve Onr.Dai.Bşk.E.158322)

8. Selçuk Belediye Meclisinin; Selçuk Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün Ücret Tarifesinde önergede belirtildiği şekilde değişiklik yapılmasına yönelik, 03/06/2019 tarihli ve 122 sayılı Kararının görüşülmesi. (Yazı İşleri ve Kar. Dai. Bşk. E.158290)
 
                                                                                                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                        Mustafa ÖZUSLU
                                                                                        İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili