Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Veterinerlik Hizmetleri Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Işıkkent Geçici Köpek Bakımevi, Seyrek Geçici Köpek Bakımevi Kompleksi, Fuar Küçük Hayvan Polikliniği ve İlçe Himzet Birimleri  olarak  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında  faaliyetlerini sürdürmektedir.

IŞIKKENT GEÇİCİ KÖPEK BAKIMEVİ
Işıkkent Geçici Köpek Bakımevimizde ilçe belediyeler tarafından getirilen sokak köpeklerinin kısırlaştırma, aşılama ve işaretlenme çalışmaları yürütülmekle beraber, sahipleri tarafından terk edilen ve sokakta yaşaması mümkün olmayan engelli ve yaşlı köpeklerin rehabilitasyonları ve bakımları sağlanmakta ayrıca sorumluluğumuz altındaki köpeklerin sahiplendirilmesi yapılmaktadır.
İlköğretim öğrencilerine hayvan sevgisi ve hayvanlardan insanlara geçen hastalıklar hakkında bilgilendirme eğitimleri verilmekte. Bu eğitimler için öğrenciler Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri bakım evimizi ziyaret etmektedir.

Gökdere Cad. No:1 Egemenlik Mah. Bornova - İZMİR
Tel: 0 232 293 4651

   
 
SEYREK GEÇİCİ KÖPEK BAKIMEVİ VE KÜÇÜK HAYVAN MEZARLIĞI
Acil Müdahale Ekibimiz tarafından alınan sokak hayvanlarının komplike operasyonlarının yapıldığı birimimizdir.
Ayrıca sahipli kedi ve köpeklerin defin işlemlerinin yapıldığı modüler  tipte 4000 sahipli pet hayvan gömü modülüne ev sahipliği yapan kompleksimizdir.

Can dostlarımızın defin işlemleri için;
Kedi yada köpeğimizin mevzuata uygun olarak sahiplenildiğini gösterir belge  (Tarım ve Orman Bakanlığı PetVet kayıt sistemine kaydedildiğini gösteren Ev Hayvanı Pasaportu ve yine PetVet sisteminden
öldüğüne ilişkin belge) alınarak kurumumuza ibraz edilmesi, gömü işlemine yönelik ücreti izmir.bel.tr adresindeki e - işlem sayfamızdan veya kurum vezneleri üzerinden yatırılması gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi  293 94 78 numaralı telefondan edinilebilir.

İnönü Mah. Simavlı Mezarlığı Mevkii No:1 Seyrek / Menemen - İZMİR
Tel: 0 232 293 9478

  

KÜÇÜK HAYVAN POLİKLİNİĞİ
Küçük Hayvan Polikliniğinde sokak kedilerinin kısırlaştırma, aşılama ve cerrahi müdahaleleri yapılmaktadır.
Fuar Küçük Hayvan Polikliniğimiz uzman veteriner hekim ve teknik personeli ile sokak hayvanlarının gereksinim duyduğu tüm müdehaleler yapılmaya çalışılmaktadır.

Ayrıca bünyesinde barındırdığı Sokak hayvanları Acil Müdahele Birimimiz 7/24 sokak hayvanlarının gereksinim duyduğu tüm acil müdahale istemlerini karşılamak üzere kurulmuştur.
Ekipte yeralan  konusunda uzman veteriner hekim ve teknik personel, hizmetlerini bu doğrultuda yürütür.
Fuar İçi Kültürpark Kahramanlar / Alsancak - İZMİR
Tel: 153

  

Sokak Hayvanları için Acil Müdahale Birimi
Hafta içi ilçe belediyelerinin hizmet vermediği 17:30 ile 08:30 saatleri arasında Hafta sonları ve tatil günlerinde ise 24 saat hizmet vermektedir.

İlçe Hizmet Birimlerimiz
Sokak hayvanı kısırlaştırma ve tedavi konusunda ilçe belediyelerine destek  amacıyla Veteriner Hizmet Birimlerimiz kurulmuştur. İlçe Hizmet Birimlerimizde 2021 yılında toplam 9686 adet sokak hayvanının kısırlaştırması yapılarak sokak hayvan popülasyonu kontrol altına alınmaya çalışılmış, bu sayede çevre ve halk sağlığı koruması hedeflenmiştir. 


 
PAKO Sokak Hayvanları Sosyal Yaşam Kampüsü
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan tesisimiz doğa ile iç içe bir yapıda olup aynı anda 1500 köpeği misafir edecek kapasitededir. Tesisimizde köpeklerin bakımlarının yapıldığı padoklar, tedavi veya operasyon gereksinimi olan hayvanların ameliyatlarının yapıldığı tam donanımlı operasyon salonları güçten düşmüş yük hayvanlarının bakımlarının yapıldığı yük hayvanları barınağı ile eğitim etkinlik ve çalışma alanlarının olduğu sosyal donatı alanlarına sahip kompleks bir yapıdır. 

Adres ve Telefon
Bornova İlçesi Egemenlik Mahallesi Gökdere Caddesi No: 5/5 Tel: 0232 293 94 74 / 0232 293 36 27