Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

19°

Tur Otobüsleri Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

 
Kent Turları ‘Güz Dönemi’ Başlıyor !
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir turizminin geliştirilmesi hedefi doğrultusunda, İzmir’in doğal ve tarihi değerlerini kentlilere tanıtmak amacıyla düzenlenen kent turları ‘Güz Dönemi’ 5 Eylül 2022 tarihinde yeniden başlayarak İzmir’i sonbaharda keşfetme imkanını sunuyor.
 
 
Kentlilere yaşadıkları şehrin tarihi ve doğal zenginliklerini tanıtmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 2022 yılı Bahar Dönemi’nde 3000’i aşkın İzmirlinin katıldığı  “Kent Turları”,  ‘Güz Dönemi’nde yeniden yolcularını ağırlamaya hazırlanıyor.
Profesyonel turist rehberleri eşliğinde gerçekleştirilen turların ‘Güz Dönemi’ rotaları, Kozak Yaylası, Sığacık, Urla, Bergama, Bayındır, Kültürpark, Bir Günde 8500 Yıllık Tarih Turu , Kemeraltı Rotaları şeklinde hazırlandı.
Hafta içi her gün gerçekleştirilecek olan Kozak Yaylası, Bergama, Bayındır, Sığacık, Karşıyaka,Urla ve Bir Günde 8500 Yıllık Tarih Turları otobüs ile yapılırken, Kemeraltı özelinde hazırlanmış tematik turlar ve Kültürpark turu yürüyüş rotası olarak yapılıyor.
 
Önceki dönemlerde yaşanan yoğun talebi karşılayabilmek amacıyla ‘Güz Dönemi’ turlarında her hafta önceden belirlenecek bir otobüs ve bir yürüyüş rotası yer alacak. Katılımcılar o haftanın belirlenen otobüs ve yürüyüş rotasına diledikleri günü seçerek kayıt yaptırabilecekler.
 
Kemeraltı’na Özgü Rotalar
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Kemeraltı vizyonu kapsamında, Kemeraltı özelinde oluşturulan,‘Bahar Dönemi’nde katılımcılardan yoğun ilgi gören ,tematik yürüyüş rotaları ,‘Güz Dönemi’nde yer alacak.
UNESCO miras listesinde en fazla destinasyona sahip kent olmaya aday olan İzmir'in, geçici listeye girme başarısı göstermiş olan ‘Tarihi Liman Kenti Rotası’; İzmir'e değer katan isim ve olayların hikayelerini içeren ‘Kemeraltı Öyküleri’, fotoğraf tutkunlarının renkli görüntüler yakalayacağı ‘Kemeraltı’nın Renkli Kareleri’ ve yüzyıllar boyunca İzmir’de beraberce yaşamış olan farklı kültürlerin izlerini takip eden ‘Tarihi Kentin Kutsal Mirasları” turları kapsamında katılımcılar yenilenen Kemeraltı Bilgilendirme Noktası’nda gösterimi yapılan tanıtım filmini izleme fırsatı da bulacaklar.
 
 
 5 Eylül-16 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacak olan ‘Güz Dönemi Turları’ hakkında detaylı bilgi ve kayıt formu www.izmir.bel.tr adresinde yer alıyor.
 
Hafta içi her gün yapılacak olan turlar için ilk kayıtlar 1 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olup, web sitesindeki formlar Perşembe günleri kayıt için açılacak.