İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

30° hava durumu ikonu

Tur Otobüsleri Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

Değerli hemşehrilerimiz “Kent Turları” sayfamıza hoş geldiniz….
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirlilerin yaşadıkları şehri daha iyi tanıması, kentin tarihi ve doğal zenginliklerini keşfetmesi için başlattığı “Kent Turları” yeniden yolcularını ağırlamaya hazırlanıyor. Kadifekale-Agora-Basmane, Homeros Vadisi, Urla, Bayındır, Beydağ ve Bergama-Kozak Yaylası güzergahları ile başlayan kent turları, rotalarına Yeşilova Höyüğü-Smyrna Agorası, Karşıyaka, Sığacık-Teos, Bergama Merkez-Asklepion, Ödemiş-Birgi, Tire ve Selçuk-Şirince’yi de ekleyerek, Covid-19 tedbirleri altında özenle yeniden düzenlendi. Turlara katılmak isteyenler sayfamızdaki formları doldurarak kayıt yaptırabilir. Kayıtlar sadece sitemiz üzerinden yapılmaktadır.
COVID-19 tedbirleri kapsamında;
65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımıza tur hizmeti verilemeyecektir.
Tur kontenjanları araç başına 14 kişi ile sınırlandırılacaktır.
Katılım için HES  kodu  zorunludur.
Şoför, tur rehberi ve ziyaretçilerin araca binmeden önce ateşleri ölçülecektir.
Tur boyunca, araç içinde ve gezi güzergâhında maske kullanılacak, hijyen ve mesafe kuralları dikkatle uygulanacaktır.
Otobüs içinde kumanya ve içecek ikramı yapılmayacaktır. Katılımcılar öğle yemeklerini tur kapsamındaki yerel tesislerden temin edebilirler.
 
Sayfada tur dönemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmaktadır; katılımcılar talep ettikleri tur başlığını tıklayarak formu doldurmalıdır. Telefonla veya e posta ile rezervasyon alınmıyor.
Turlar, Kültürpark Lozan Kapısı’ndan her güzergah için oluşturulan tur programında belirlenen saatte başlıyor ve aynı noktada sona eriyor.
Tur dönemi kayıtlar başladığında 0 232 293 9513 numaralı telefondan yardım alınabilir.
Kayıt sırasında sizlerden T.C. kimlik numarası, ad ve soyad, HES kodu ve cep telefonu istenmektedir.
 
Keyifli gezilerimizde buluşmak dileğiyle…