İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

hava durumu ikonu

Staj Başvuru Formu Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

FAKÜLTE ve YÜKSEKOKUL STAJLARI:

COVİD-19 salgınının ülkemizde en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zaafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde çalışmalar yürütülmüştür. Bu çalışmalar kapsamında ülkemizdeki ilk, orta ve yükseköğretim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilerek uzaktan eğitim modeline geçiş yapılmıştır.
COVID-19 salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına ek tedbirler ile 01 Haziran 2020 itibariyle ülkemizde normalleşme süreçleri, sosyal mesafenin korunması, maske kullanımı ve temizlik koşulları ile birlikte başlatılmıştır. Ancak 2019-2020 eğitim öğretim dönemi stajlarını kurumumuzda yapmak isteyen öğrencilerle birlikte birimlerimizdeki çalışan personel sayıları göz önünde bulundurulduğunda sosyal mesafeyi korumanın, hem stajyerlerin hem de çalışan personelin sağlık risklerini kontrol altına almanın zorlaşacağı tarafımızca değerlendirilmiştir.
Bu nedenle; yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda yaz döneminde 2019-2020 eğitim yılında Belediyemizde Fakülte ve Meslek Yüksekokulu stajyer alımı yapılmayacaktır.

MESLEKİ VE TEKNİK LİSE STAJLARI:

Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumları Öğrencilerinin 2020-2021 eğitim yılı staj başvuruları tamamlanmıştır.