Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

22° hava durumu ikonu

Öğrencilerimize Destek Veriyoruz Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında minik öğrencilerin üşümemesi için giyecek yardımında bulunuyor.
Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde okul yönetimlerinden gelen talebe göre ihtiyaç sahibi öğrencilerin bulunduğu  okulda, bot ve montun dağıtımı, İzmir sınırlarına dahil olan yeni ilçelerdeki okulları da kapsayacak şekilde genişletildi.

Her yıl gerçekleştirdiği bot dağıtımlarıyla öğrencilerin yüzünü güldüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, verdiği desteği bu yıl da sürdürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi geleneksel hale getirdiği, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik kışlık ayakkabı yardımını 2019 yılında da  40 bin çocuğa daha ulaştıracak.

Botlar 30 ilçedeki 652 okulda ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek çalışmaları çerçevesinde, kış aylarında öğrencilere mont dağıtımını da sürdürecek.

İhtiyaç sayısına göre hazırlanan koliler okul yönetimlerine teslim ediliyor. Okul yönetimleri de belirledikleri listeye göre öğrencilere bot ve montların dağıtımını yapıyor. Tek tip olmaması için sekiz farklı renkte hazırlanan montlar, özel yapısı sayesinde yağmur ve soğuk geçirmiyor.

Öğrenciler Romanlar ve Hikaye Kitaplarıyla Okuma Alışkanlığı Kazanıyor
Eğitime destek Türk ve yabancı yazarların seçkin eserlerinden oluşan armağan kitapların dağıtımıyla büyüyor. Çocuklara kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırmak amacıyla öğretim yılı başında ilkokul ve ortaokulda hikaye, roman, çocuk klasikleri ve şiir kitaplarından oluşan  kitaplar dağıtılıyor.

2017-2018 döneminde okula başlama hediyesi olarak  ilk ve ortaokul öğrencilerine 50 bin adet kırtasiye seti dağıtıldı..