Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Zabıta Hizmetleri Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 51. maddesine göre Belediye Zabıtası; beldede esenlik, huzur, sağlık ve düzenin sağlanmasıyla görevli olup bu amaçla, Belediye Meclisi tarafından alınan ve Belediye Zabıtası tarafından yerine getirilmesi gereken emir ve yasaklarla bunlara uymayanlar hakkında mevzuatta öngörülen ceza ve diğer yaptırımları uygulamakla görevlidir.

5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nda belirtilip Belediyemiz Meclisince onaylanan yönetmelikle Belediyemiz görev, yetki ve sorumluluğunda kalan alanlarda zabıta hizmetleri verilmektedir.
 
Bu doğrultuda vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve taleplerin değerlendirilmesinde meri mevzuat kapsamında yasal işlemler yapılmakta ve başvuru sahipleri de yapılan iş ve işlemler hakkında bilgilendirilmektedir.
 
Söz konusu şikayet ve talepler ilçe belediyesinin görev, yetki ve sorumluluğunda kalması durumunda ise şikayet konusu husus ilgili İlçe Belediyesine yönlendirilerek hizmetlerin koordineli bir şekilde yürütülmesi sağlanmaktadır.
 
ALO 153
HİM  444 40 35  him@izmir.bel.tr