Tam Ekran Arkaplan Videosu

İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Mustafa Kemal Atatürk
20° hava durumu ikonu

Sağ Menü

 Başkan Vekili Özuslu, “Kalkınmayı yerelin gücüyle üreterek sağlayacağız” fotoğrafı Başkan Vekili Özuslu, “Kalkınmayı yerelin gücüyle üreterek sağlayacağız”

Ege Ekonomik Forum’un açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Mustafa Özuslu, dünyanın farklı yerlerindeki yatırımcıları kente çekmeyi hedeflediklerini, kalkınmayı yerelin gücüyle gerçekleştirmek için kooperatifçiliği özendirdiklerini ve üreticiyi desteklediklerini söyledi.

 İzmir’de engellilerin otobüs seyahati kolaylaşacak fotoğrafı İzmir’de engellilerin otobüs seyahati kolaylaşacak

İzmir’de toplu ulaşımı kullanan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için ESHOT Genel Müdürlüğü kolları sıvadı. Mobil uygulama, durak ve otobüs içi uyarı sistemlerinin hayata geçirilmesi için kentte engellileri temsil eden sivil toplum örgütlerinin görüşü alındı.

 Karabağlar metrosu için ilk adım atıldı fotoğrafı Karabağlar metrosu için ilk adım atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar’ı da raylı ulaşım ağına dahil edecek. Halkapınar-Karabağlar metro hattı için proje ve inşaat ihaleleri süreci başladı.

 İZSU’dan kırsaldaki 24 mahalleye can suyu  fotoğrafı İZSU’dan kırsaldaki 24 mahalleye can suyu

​Yasa değişikliğiyle köy statüsünden çıkarılarak mahalleye dönüştürülmüş 167 yerleşim yerindeki su tarifelerinin indirim kapsamı dışında tutulmasının yarattığı mağduriyeti gideren İZSU Genel Müdürlüğü, indirimden yararlanamayan 24 mahalle için de yeni bir tarife oluşturdu.

 İzmir Büyükşehir Belediyesi Akçakale ile dayanışma kararı aldı fotoğrafı İzmir Büyükşehir Belediyesi Akçakale ile dayanışma kararı aldı

​İzmir Büyükşehir Belediyesi 2019 yılı Kasım Ayı Toplantısı 1. birleşimi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in idaresinde toplandı. Meclis toplantısında Suriye sınırımızdaki Şanlıurfa iline bağlı Akçakale ilçesiyle dayanışma kararı alındı.

 İzmir Atatürk'e Saygı Yürüyüşü’nde buluştu fotoğrafı İzmir Atatürk'e Saygı Yürüyüşü’nde buluştu

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 81'inci ölüm yıldönümünde, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Ata'ya Saygı Yürüyüşü"yle anıldı. Binlerce İzmirli, 350 metre uzunluğundaki dev posteri Alsancak Limanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar birlikte taşıdı.

 İzmir'de dokuzu beş geçe hayat durdu fotoğrafı İzmir'de dokuzu beş geçe hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'inci ölüm yıldönümünde İzmir'de hayat durdu.

 20. İzmir Kısa Film Festivali görkemli bir geceyle sona erdi fotoğrafı 20. İzmir Kısa Film Festivali görkemli bir geceyle sona erdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen 20. İzmir Kısa Film Festivali dün gece sona erdi. Festival sonunda, Altın Kedi ödülleri de sahiplerini buldu.

 Peynircioğlu Deresi’nde büyük temizlik fotoğrafı Peynircioğlu Deresi’nde büyük temizlik

İZSU Genel Müdürlüğü Karşıyaka’daki Peynircioğlu Deresi’nde kapsamlı bir temizlik gerçekleştirdi. 1 kilometrekarelik alandan 2 bin 500 ton çamur çıkarıldı.

 İzmir’de tramvay 50 milyon yolcu taşıdı fotoğrafı İzmir’de tramvay 50 milyon yolcu taşıdı

İzmir’de tramvayla taşınan yolcu sayısı 50 milyona ulaştı. Karşıyaka ve Konak tramvaylarında günlük yolcu sayısı 120 bini buldu.

 İzmir’de Atatürk için özel anma programı fotoğrafı İzmir’de Atatürk için özel anma programı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 81’inci ölüm yıldönümünde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek “Ata’ya Saygı Yürüyüşü”yle anılacak.

 İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden trafik çizgileri yenilemede örnek uygulama fotoğrafı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden trafik çizgileri yenilemede örnek uygulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yollardaki şeritler, bisiklet yollarındaki uyarı işaretleri gibi trafik işaretlerini yeniden çizmek yerine eskilerini temizleyerek görünür kılan bir uygulama başlattı. Böylece yaklaşık yüzde 50 oranında tasarruf sağlanıyor.

 AASSM’de Kasım rüzgarı fotoğrafı AASSM’de Kasım rüzgarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Kasım ayında gerçekleştireceği konserlerle yine müzik tutkunlarının gönlünü fethedecek.

 İzmir Narlıdere Metrosu’nda iki istasyon birleşti fotoğrafı İzmir Narlıdere Metrosu’nda iki istasyon birleşti

​İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Fahrettin Altay ile Narlıdere arasındaki 7,2 kilometrelik metro hattında ilk iki istasyon birbirine bağlandı.

 İzmirli kadınlar güçlerini birleştiriyor fotoğrafı İzmirli kadınlar güçlerini birleştiriyor

İzmir’de kadın odaklı faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin girişimiyle bir araya geldi. “Birlikte güçlüyüz” diyen kadınlar, seslerini daha fazla duyurmak, kadının sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmesini sağlamak için ortak çalışma yapacak.

 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Laboratuvarı kuracak fotoğrafı İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Laboratuvarı kuracak

Atalık tohumları yaygınlaştıran, üretici pazarlarıyla tüketiciyi, kooperatiflerle üreticiyi güçlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi şimdi de sağlıklı gıda ihtiyacını karşılamak için gıda kontrol laboratuvarı kuruyor.

 Uzundere konutlarında indirim fotoğrafı Uzundere konutlarında indirim

Büyükşehir Belediyesi,ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıları da dikkate alarak, Uzundere Toplu Konutları'nın fiyatlarında, bir önceki ihaleye göre yüzde 9 indirime gitti.

 Karakılçık buğdayı İzmir’in ovalarına geri dönüyor fotoğrafı Karakılçık buğdayı İzmir’in ovalarına geri dönüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ata tohumu karakılçık buğdayının üretimini İzmir’de yeniden hayata geçirdi. Menemen’de 500 dönümlük arazide ekim başladı.

 Tarımın kurtuluşu yerli tohum ve kooperatiflerde fotoğrafı Tarımın kurtuluşu yerli tohum ve kooperatiflerde

Başkan Soyer, “Yerli tohuma sahip çıkacağız, üretilen ürünü dönüştüreceğiz, kooperatifler aracılığıyla satacağız. Ege'nin kooperatiflerinin ürettiklerini aracısız tüketiciye ulaştırmaya çalışacağız. Tarım kooperatiflerini yerelde oluşturmaya başlıyoruz” müjdesini verdi.

 İzmir Kısa Film Festivali başladı fotoğrafı İzmir Kısa Film Festivali başladı

20. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başladı. Özel seçkilerle beraber 300’ün üzerinde filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluşturan festival, atölye çalışmaları ve söyleşilerle sinemaya dair çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

 Kültürpark’ta tahliyeler başladı fotoğrafı Kültürpark’ta tahliyeler başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark içinde yer alan dokuz yapının "fuzuli işgalci" konumundaki kiracılarını tahliye etmeye başladı. Yapılardaki yasadışı eklentiler de ortadan kaldırılıyor. Lunapark dışındaki yapıların tahliye işlemleri büyük ölçüde tamamlandı.

 İzmir'de patlayan su borusu tamir edildi, sokağa akan su kesildi. fotoğrafı İzmir'de patlayan su borusu tamir edildi, sokağa akan su kesildi.

İzmir'in Konak ilçesi Halil Rıfat Paşa Mahallesi'ndeki yol yapım çalışması sırasında İZSU’ya ait 300 mm çapındaki çelik içme suyu borusunun patlaması nedeniyle oluşan hasar, ekiplerin kısa sürede yaptığı müdahaleyle giderildi.

 Arjantin sineması İzmir’de fotoğrafı Arjantin sineması İzmir’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük ilgi gören "Yeniden Sinematek" gösterimleri, “Çağdaş Arjantin Sineması” temasıyla İzmirli sanatseverlerle buluşuyor.

 CHP’li başkan eşleri “kadın” gündemiyle toplandı fotoğrafı CHP’li başkan eşleri “kadın” gündemiyle toplandı

​CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in davetlisi olarak İzmir'de bir araya gelirken, başkan eşlerini de Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer ağırladı.

 38 ülkenin profesyonelleri İzmir’de buluştu fotoğrafı 38 ülkenin profesyonelleri İzmir’de buluştu

Fuarcılık sektörünün parlayan yıldızı İzmir’de, Shoexpo – 45. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı açıldı. 26 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek fuar, üç gün boyunca önümüzdeki sezon modellerini hem Türkiye hem de yurt dışından İzmir’e gelecek profesyonellerle buluşturacak.

İçerik Değiştirme