Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yaşayan, hizmet almak için müracaat etmiş veya ihbar edilmiş olan, sosyo-ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta, yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi kişilere; belirli periyotlarda yara bakım hizmeti, psikolojik destek hizmeti, fizik tedavi hizmeti, kişisel bakım hizmeti ve ev temizliği hizmeti verilmektedir.

Birimimize başvurular bireysel olarak, telefon ile arayarak, HİM ya da vatandaş ihbarı ile yapılmaktadır. Başvuru esnasında vatandaştan tam ve açık adres, hizmeti talep ettiği kişiye ait ad soyad, hastalığına ve istediği hizmet türüne dair genel bilgiler ve telefon numarası talep edilmektedir. Alınan bu bilgiler ilk değerlendirme ekibine verilerek iş emri oluşturulmaktadır. Ekip adres yoğunluğuna göre oluşturduğu rota ile hane ziyaretlerinde bulunmaktadır.

Bir sosyolog ve bir doktordan oluşan ilk değerlendirme ekibimiz, hastayı tüm yönleriyle (sağlık, psiko-sosyal vb.) değerlendirmekte ve gözlemlerini "Sağlık ve Ön Değerlendirme Bilgi Formu"na aktarmaktadır. Vatandaşın alacağı hizmet bu form ile karara bağlanmaktadır. Temizlik, kişisel bakım, yara bakımı, fizik tedavi ve psikolojik destek  hizmetlerine göre değerlendirilen hastalar hizmetlerden bir bölümü veya tümünü alabilmektedirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü Sağlıklı Yaşam ve Evde Bakım Şube Müdürlüğü
Adres: Aydoğdu Mah. 1263 Sk. No: 1E, 35395 Buca/İzmir 
Telefon: (0232) 293 18 70 – 71