Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yaşayan, hizmet almak için müracaat etmiş veya ihbar edilmiş olan, sosyo-ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta, yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi kişilere; belirli periyotlarda kişisel bakım, kuaför, ev temizliği, psikolojik destek, fiziksel aktivite desteği ve küçük onarım destek hizmeti verilmektedir.

Birimimize başvurular bireysel olarak, telefon ile arayarak, HİM ya da vatandaş ihbarı ile yapılmaktadır. Başvuru esnasında vatandaştan ad soyad, açık adres, telefon numarası, talep ettiği hizmet türüne ait genel bilgiler istenmektedir. Alınan bu bilgiler sosyal inceleme ekibine verilir ve ekip adres yoğunluğuna göre oluşturulan rota ile hane ziyaretlerinde bulunmaktadır.

Bir sosyolog/sosyal hizmet uzmanı ve bir evde bakım personelinden oluşan sosyal inceleme ekibimiz, hastayı tüm yönleriyle (sağlık,maddi, psiko-sosyal vb.) değerlendirmekte ve gözlemlerini "Sosyal inceleme Formu "na aktarmaktadır. Vatandaşın alacağı hizmet bu form ve vatandaşın yerinde gözlemlenip değerlendirilmesi ile karara bağlanmaktadır. Kişisel bakım, kuaför, ev temizliği, psikolojik destek, fiziksel aktivite desteği ve küçük onarım destek hizmetlerine göre değerlendirilen hastalar, hizmetlerden bir bölümünü ya da tümünü alabilmektedirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü Sağlıklı Yaşam ve Evde Bakım Şube Müdürlüğü
Adres: Aydoğdu Mah. 1263 Sk. No: 1F, 35395 Buca/İzmir 
Telefon: 444 40 35 / 5