İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

hava durumu ikonu

Haşere Mücadelesi ve İlaçlama Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

Yıl boyunca haşerelere karşı mücadele çalışmalarımız 25 ayrı ekip ile İzmir genelinde açık alanlarda belirli bir program dahilinde periyodik olarak yapılmaktadır.

            

Kent zararlıları olarak tanımlanan halk sağlığı ve huzurunu bozan sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği gibi vektör (hastalık taşıyıcı) popülasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bu gibi vektörlerden bulaşabilecek sıtma, tifo, tifüs, kolera, ensefalit, sarıhumma, batı nil ateşi vb. gibi hastalıkların yayılmasının önlenmesi, biyosidal ürün listesinde yer alan ürünler ile bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri kullanılarak çevre ve toplum sağlığının korunması amaçlanmaktadır.

   

Bulaşıcı hastalık risklerine karşı okullarda ve toplu taşım araçlarında dezenfeksiyon işlemi düzenli olarak yapılmaktadır.

Toplu Ulaşımda Virüs ve Bakteriler İçin Önlem Alınıyor
Metro, tramvay ve otobüslerde yeni nesil virüs ve bakterilerin önüne geçebilmek amacıyla ekiplerimiz dezenfeksiyon çalışması yürütüyor. Virüs ve bakteri temizliğinde, insan ve çevre sağlığına zararlı olmayan TSE onaylı temizlik ürünleri kullanılıyor. 

    

HAŞERE MÜCADELE BİRİMİ TEL: 293 37 14 – 293 37 15