İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

27° hava durumu ikonu

Haşere Mücadelesi ve İlaçlama Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi bütün bir yıla yaydığı haşereyle mücadele çalışmalarını 30 ilçede, 368 personelden oluşan 26 ayrı ekiple kayıt altına alınan 190 bin noktada sürdürüyor. 

İlaçlama yapılan noktalar arasında kış ve yaz aylarında gelişim periyodları takip edilen sivrisinek, karasinek ve hamam böceklerinin potansiyel üreme alanı olarak belirlenen sulak alanlar, süs havuzları, foseptikler, içinde su bulunan bodrumlar, kanal kapakları, ızgaralar, dere kenarları ve çöp konteynerlerinde,  kemirgen yaşam alanlarında ve yürüme yollarında yemleme yöntemiyle ilaçlama yapılıyor.

 

Bahar ve yaz aylarında ise açık ve kapalı alanlarda, yeşil alanlarda konaklayan ot sinekleri, yakarca, yaprak biti gibi mevsimsel sineklerden kaynaklı sorunlar gideriliyor.
Okul, hastane, öğrenci yurtları, askeri kışla gibi tüm resmi kurumlarda haşereye karşı ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması sürüyor.

Toplu Ulaşımda Virüs ve Bakteriler İçin Önlem Alınıyor
 Bulaşıcı hastalık risklerine karşı okullarda ve toplu taşım araçlarında dezenfeksiyon işlemini geçmişten bugüne düzenli olarak sürdüren ekipler;  metro, tramvay ve otobüslerde yeni nesil virüs ve bakteri salgınına karşı çalışmalarını artırdı. 
Dezefeksiyo işlemlerinde  nsan ve çevre sağlığına zararlı olmayan TSE onaylı temizlik ürünleri kullanılıyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü Haşere Mücadele Birimi
Tel:  293 37 14 - 15