Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Haşere Mücadelesi ve İlaçlama Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü Haşere Mücadele Birimi çalışmalarını 26 ayrı ekip ile İzmir genelinde (30 İlçe ve bağlı köylerinde) her türlü vektöre karşı üreme alanlarında 12 ay boyunca belirli bir program dahilinde periyodik olarak sürdürüyor.

  
  
Kent zararlıları olarak tanımlanan halk sağlığı ve huzurunu bozan sivrisinek, karasinek, fare, pire, kene, hamamböceği gibi vektör(hastalık taşıyıcı) popülasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bu gibi vektörlerden bulaşabilecek sıtma, tifo, tifüs, kolera, ensefalit, sarıhumma, batı nil ateşi vb. gibi hastalıkların yayılmasının önlenmesi, biyosidal ürün listesinde yer alan ürünler ile bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri kullanılarak çevre ve toplum sağlığının korunması amaçlanıyor.

  

Virüs ve Bakteriler İçin Önlem Alınıyor
Topluma açık ortak kullanım alanları, okullar, toplu ulaşım, kamu hizmet kurumları vb. yerlerde virüs ve bakterilerin yayılımını engellemek amacı ile ekiplerimiz dezenfeksiyon çalışmalarını yürütmektedir.

Haşere Mücadele Birimi
Tel:  293 37 14 - 15