Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Spor ve Etkinlik Tesisleri Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

 
Bu sayfada kurumumuz İzmir Büyükşehir Belediyesi kontrolündeki ve programlı spor alanları ile açık alanlardaki antrenman alanlarının listesine yer verilmiştir.

Farkındalık Merkezi
Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan farklı ‘engellilik’ durumlarının deneyimlendiği, engellilik konusunda farkındalığı artırmak ve empati oluşturmayı amaçlayan merkez Limontepe Oyunlar Köyünde hizmet veriyor. F.Altay Meydanı’ndan kalkan otobüs ile alana ulaşılabilir.
Tel: 293 92 15 – 16

Bornova Aşık Veysel Buz Sporları Salonu
Buz pateni branşında halka açık seanslar, özel dersler ve buz pateni kurslarına katılınabilir.
Danışma: 293 42 12 ve 293 30 98
Web: http://buzsporlari.izmir.bel.tr/
Adres: Buz Sporları Salonu Kızılay Mahallesi 506 Sok. No:1 Aşık Veysel Rekreasyon Alanı

Celal Atik Spor Salonu
Celal Atik spor salonu, basketbol, hentbol, voleybol maçları için uygun tarzda inşa edilmiştir. Parke zeminli salonun seyirci kapasitesi 1.700’dür.
Basketbol, halı sahada futbol, jimnastik, sağlıklı yaşam, taekwondo, judo, satranç, pilates, stepaerobik, zumba, halk oyunları, özel vegrup tenis eğitimleri, eksrim, kondisyon, yaz ayları yüzme, hentbol ve voleybol branşlarında eğitim veriliyor.
Celal Atik Spor Salonu’nda büyükler için olan havuzun eni 16 metre, boyu ise 25 metre. Genellikle çocuklar ile engellilerin kullandığı küçük havuzun ise eni 7 metre, boyu 12 metre. Derinliği 1.20 metre ile 1.80 metre arasında değişen yarı olimpik yüzme havuzunda, Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenörler yaz boyunca yüzme eğitimi veriyor. Bu kapsamda her yıl Haziran-Eylül ayları arasında yaz spor okulları bünyesinde hafta içi 5-15 yaş arası çocuklara, Cumartesi günleri ise yetişkinlere yüzme kursu veriliyor. Cuma günleri ise engelli vatandaşlar, yüzme kursundan ücretsiz olarak yararlanıyor.
Tel: 425 04 21 / 425 04 42 Kültürpark
Fuar Halı Saha (Futbol) Tel: 0 232 425 08 25
 
Naim Süleymanoğlu Evka-4 Spor Salonu
Evka 4 Spor Kompleksi’nde masa tenisi salonu, basketbol, jimnastik, pilaes, taekwondo, judo, kondisyon ve güreş dallarında eğitim verilmektedir.  Salon çevresinde, iki adet açık alan basketbol sahası ve iki de futbol sahası bulunmaktadır.
Tel: 351 38 66

Bayraklı Ekrem Akurgal Parkı Spor Salonu – Halı Saha
Basketbol, voleybol, futbol, step, aerobik, pilates, jimnastik ve taekwondo dallarında eğitimler veriliyor. Alanda kaykay pisti bulunuyor.
Tel: 0 232 371 71 52
 
Buca Sosyal Yaşam Kampüsü
Spor Salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan tesiste; yüzme taekwondo, basketbol, voleybol, jimnastik, step – aerobik ve masa tenisi dallarında eğitimler sürüyor.
Tel: 293 98 10
 
Balçova İnciraltı Spor Tesisleri 
Halı saha, voleybol, açık basketbol alanları ile tenis kortları bulunmaktadır.
Tel: 0 232 278 06 00

İnciraltı Kayıkları
Kano eğitimi veriliyor. Eğitimler için ilgili telefondan bilgi edinilebilir.
Tel: 0 232 425 04 21

Bostanlı Rekreasyon Alanı Tenis Kortları
Tel: 0 232 425 04 21

Uzundere Can Çağatay Spor Salonu
Basketbol, cimnastik, step-aerobik, teakwondo dallarında spor olanağı bulunmaktadır.
Tel: 267 84 33

Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonu
Badminton, step, aerobik, sağlıklı yaşam, basketbol dallarında eğitim veriliyor.

Bayraklı Çiçek Futbol Sahası
Tel: 0 232 345 87 47
Yeşilyurt Futbol Sahası
Tel: 0 232 228 75 75
Seha Aksoy Atletizm Sahası, Çiğli Egekent ve  Gaziemir Atıf Bey Halı Saha Tesisleri için bilgi ilgili telefondan alınabilir.
Tel: 425 04 21 / 425 04 42
 
Kent Genelinde Açık Aan ve Parklarda Serbest Spor Alanları
Günün her saatinde herkesin kullanımına açık ücretsiz, akşam saatlerinde aydınlatma olanağı bulunan spor alanlarında olanak doğrultusunda kondisyon, paten sahası, basketbol ve voleybol alanları, kay kay pisti, tenis kortları yer alıyor.
Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Mansuroğlu Mahallesi Şehit Hakan Ünal Parkı, Buca Hasanağa Bahçesi,  Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Narlıdere Aytaç Sefiloğlu Parkı, Bostanlı Rekreasyon Alanı, Çiğli Sasalı Piknik Alanı, Bornova Macera Parkı gibi alanların yanı sıra bir çok ilçede bu alanları bulabilirsiniz.

Ayrıca, kurumumuzun yapımını tamamlayarak ilçe belediyelerinin kullanımına bıraktığı kent merkezinden uzaktaki ilçelerdeki çok amaçlı salonlarda birçok dalda spor olanağı sunuluyor. Bu salonlardaki etkinliklere ilgili ilçenin salonundan edinilebilir.