Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Anaokullarımız Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ilk anaokulu 1980 yılında Fuar ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı 40 kişi kapasiteli  faaliyete başladı.

Kısa süre sonra sayısı 5'e ulaşan okullar,  1992 yılında kurulan İBB Anaokulları Şube Müdürlüğü’ne bağlandı. Anaokulu  hizmetimiz İZELMAN A.Ş. bünyesinde bulunan toplam 13 Anaokulu ve Kreş Eğitim Merkezi ile devam ediyor.

İzelman kreşlerine eylül ayı sonunda 18. ayını doldurmuş, 36.ayını doldurmayan; anaokullarına ise yine eylül ayı sonunda kadar 37.ayını dolduran ve 72.ayını doldurmayan çocuklarımız kaydediliyor.

İ.B.B İZELMAN A.Ş. Anaokulları; kamu yararını esas alan bir yerel yönetim anlayışının sosyal hizmetler alanındaki sorumluluk alanını genişletmek; okul öncesi eğitimi İzmir’in tüm semtlerinde yaygınlaştırmak; dar gelirli ailelere çocuk bakımı konusunda yardımcı olabilmek, çocukların daha gelişmiş bir sosyal ortamda yetişmelerini sağlamak ve eğitim alanında öncü, bireysel farklılıkları dikkate alan, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

`Eğlenerek öğrenme` ilkesinden yola çıkarak hazırlanan milli eğitim müfredatına uygun eğitim programı ile öğrencilerimiz temel okul öncesi becerileri kazandırmanın yanı sıra;
sınır tanımayan düşünce güçlerini ifade edebilecekleri, merak duygusu gelişmiş, soru sorabilen, yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye duyarlı,gelecek nesilleri düşünen, farklılıklara saygı gösteren, insani değerlere önem veren, silimsel düşüncelere sahip, teknolojik gelişimleri takip eden, geniş bir bakış açısıyla kendi rotasını çizebilen bireyler yetiştirmek hedefleniyor.
    
Ayrıca,  çocukların güçlü hissettikleri alanlar gözlemlenerek yatkın oldukları branşlarda başarılı olabilmeleri için  çoklu zeka kuramı doğrultusunda hazırlanan ve uzman öğretmenlerin  rehberliğinde uygulanan branş dersleri de bulunuyor.

(Mantıksal – Matematiksel  -  Robotik Kodlama, Satranç)                      
(Sözel – Dilsel /  İngilizce)                                                                
(Görsel – Mekansal / Görsel Sanatlar)                                                              
(İçsel,Kişiye Dönük,Sosyal, Kişiler Arası / Yaratıcı Drama)                          
(Müziksel – Ritmik  / Halk Oyunları, Dans)                                              
(Bedensel – Kinestetik  / Cimnastik, Beden Eğitimi ve Spor)    

Anaokulları liste ve iletişim bilgileri için tıklayınız...(pdf)