İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Sayfası

Sayfa İçeriği

04
Mart

Beydağ'a güzel haber

TÜMÜ PAYLAŞ

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Beydağ ilçe merkezi ile mahallelerin içme suyu şebekelerini ve iletim hatlarını baştan sona yenileyecek.

Yasayla büyüyen sınırlarına dahil edilen 9 ilçe, 23 belde ve 400’e yakın köyün sorunlarını çözmek için çalışmalar yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi;  Beydağ ilçesinin de içme suyu şebekesini baştan sona yenilemeye hazırlanıyor.

İlçede özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını önlemek amacıyla 6 adet su sondaj kuyusu açan İZSU Genel Müdürlüğü, yatırım programına Beydağ ilçe merkezi ile mahallelerinin içme suyu şebekesi ve iletim hatlarını yenilemeyi aldı. Beydağ ilçe merkezi, Beydağ ilçesine bağlı Yağcılar, Adaküre, Kurudere, Çamlık, Çomaklar, Erikli ve Halıköy mahallelerinin içme suyu şebeke ve iletim hatları ile Eğridere, Yeşiltepe, Mutaflar, Palamukcuk, Tabaklar ve Yeniyurt mahallelerinin iletim hatlarını kapsayan proje çalışmalarına başlayan İZSU, bu Ağustos'ta tamamlanacak proje çalışmalarının ardından karayolu, orman arazisi geçişleri ve sit kurulu izinlerini aldıktan sonra yapım ihalesine çıkacak. Bu bölgelerin eskiyen ve su kaçaklarına neden olan 40 – 50 yıllık PVC içme suyu hatları, sağ lıklı ve basınca dayanıklı borularla yenilenecek.

121 kilometrelik iletim hattı ile 64 kilometrelik içme suyu hattı yenileme çalışmalarını içeren yatırım tamamlandığında Beydağ,  sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşacak.
Haber Fotoğrafları
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber