Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

22° hava durumu ikonu

Duyuru Detay Sayfası

Sayfa İçeriği

24
Ağustos

ÇOCUK HAKLARI” TEMALI KARİKATÜR YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

WhatsApp'ta paylaş Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş
Tüm Duyurular PAYLAŞ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Çocuk Dostu Kent" vizyonundan hareketle, Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çocuk Belediyesi Şube Müdürlüğü tarafından “ÇOCUK HAKLARI” temasıyla düzenlenecek karikatür yarışmasına çocuk çizerler 22 Ekim 2023 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

3 yaş kategorisinde yapılacak yarışmaya çizerler; 9-14 yaş, 15-18 yaş, 19-24 yaş düzeyinde katılabilecekler. Her yaş kategorisinden dereceye giren ilk 3 yarışmacıya ödül olarak bisiklet verilecek.

Başvuruların sadece elektronik ortamda yapılabileceği yarışmaya ilişkin tüm gönderimler ise “izbbcocuk@gmail.com” adresi üzerinden sağlanacak.

Yarışma jürisi 30 Ekim 2023’te toplanacak. İlerleyen süreçte yarışma sonuçları İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yayımlanacak. Seçici kurulun belirleyeceği eserler; ilgili fuar, organizasyon ve etkinliklerde sergilenecek.

KATILIM ŞARTLARI

1. Yarışmaya en fazla üç adet karikatür ile katılım sağlanabilir. Yarışmaya gönderilen karikatürler iade edilmez.

2. Karikatürler için, en küçük A4, en büyük A3 boyutlarında resim kağıdı kullanılacaktır.

3. Karikatürler, resim kağıdı üzerine, 0,5 numara siyah pilot marka veya benzeri türde bir kalemle çizilecektir. Karikatürler serbest teknik (kuru boya ve sulu boya v.b.) ile renklendirilebilir.

4. Yarışmaya gönderilecek çalışmalar; 

İnternet mail yoluyla: 

izbbcocuk@gmail.com mail adresine 300 Dpi kalitesinde RGB formatında, JPG olarak ve katılım formunuda (Ek-1) doldurarak mutlaka göndermek zorundadır. Katılım formuna “izbb_cocuk belediyesi” adresinin instagram biyografisinde bulunan linkten ulaşım sağlanabilecektir.

Fotoğraf çekimi veya posta ile orijinalinin gönderimi kabul edilmeyecektir. Scanner ile taratmak zorunludur. 

Değerlendirme kategori ve yaş bazında yapılacağı için sınıf bilgisi ve öğrencinin veli bilgisi de mutlaka belirtilmelidir.

5. Irk, etnik köken, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, cinselliği ön plana çıkaran, özgün olmayan, kopyalanmış ve yetişkin müdahalesi içeren karikatürler yarışma dışı kalır.

6. Ödül alsın veya almasın bütün karikatürler, gerektiğinde tek tek ya da kitap olarak yayınlanabilir, farklı mecralarda tanıtımlarda kullanılabilir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, karikatürleri yayınlama hakkına sahiptir.

7. Yarışmaya karikatür gönderen kişi ve kurumlar yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılır. Şartnameye uymayan karikatürler değerlendirmeye alınmaz.

8. Verilen ödüller paraya çevrilemez, nakit olarak talep edilemez. 

9. Karikatürler 22 Ekim 2023 günü en geç saat 17.00’a kadar aşağıda adresi bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne veya dijital olarak izbbcocuk@gmail.com mail adresine gönderebilir.

10. Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan çalışmalar çeşitli etkinliklerde sergilenecektir.

11. “ÇOCUK HAKLARI” konulu karikatür yarışmasına katılan yarışmacılar etkinlik ve ödül töreninde çekilen fotoğraflarının yanı sıra kişisel fotoğraf ve çizimlerinin, yarışmayı ve düzenleyen kuruluşları tanıtmak üzere yazılı/görsel medyada ve basılı malzemelerde kullanılacağını kabul etmiş sayılır.

12. Yarışmaya karikatür gönderen kurum, öğrenci ve velisi yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılır.

13. İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının çocukları ve Jüri Üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.

14. Ek’te bulunan muvafakatname katılımcılar tarafından doldurup imzalanarak maille beraber ek olarak gönderilmelidir. 18 yaşından küçük katılımcılar için ayrıca ebeveyn/vasi tarafından imza atılmalıdır.

ULAŞIM

Yarışmaya İzmir ili dışından katılan ve ilk üçe giren katılımcıların ödül törenine ulaşımı karayolu (şehirlerarası otobüs) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır. 

18 yaşından küçük katılımcılar için 2 kişi, 18 yaşından büyük katılımcılar için 1 kişilik ulaşım sağlanacaktır.


KONAKLAMA

Yarışmaya İzmir ili dışından katılan, ilk üçe giren ve ulaşımı sağlanan katılımcıların konaklaması otelde 1 gece 2 gün kahvaltı, akşam yemeği dahil olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır. 

18 yaşından küçük katılımcılar için 2 kişi, 18 yaşından büyük katılımcılar için 1 kişilik konaklama sağlanacaktır.


KARGOLAMA

Yarışmada ilk üçe giren ve İzmir ili dışında ikamet edenlerin ödülleri elden teslim alamamaları halinde kargo ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaştırılacaktır.


DEĞERLENDİRME KATEGORİLERİ

1. 9-14 yaş grubu

2. 15-18 yaş grubu

3. 19-24 yaş grubu


ÖDÜLLER

Değerlendirme yapılan her 3 yaş kategorisi için;

Üç eşit ödül verilecektir. Ödüller Bisiklet  (toplam 9 Adet MTB model), katılım belgesi

Ödül Töreni ; Ödül töreni yeri ve tarihi daha sonra açıklanacaktır.


KOORDİNATÖR İLETİŞİM BİLGİLERİ 

Emrah ORHON: 0232 293 97 24

Beritan ARAS: 0232 293 99 57

E-mail: izbbcocuk@gmail.com


İLETİŞİM BİLGİLERİ 

E-mail: izbbcocuk@gmail.com

Açıklama: 5846 Sayılı Yasa gereği, ödül alsın veya almasın yarışmaya gönderilen tüm karikatürlerin her türlü kullanım hakları, bedelsiz olarak yarışmayı düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır. Karikatürlerin başkasına ait, alıntı veya kopya olmaması gerekir. Yarışmaya katılan her kurum, öğrenci ve velisi bu şartları kabul etmiş sayılır.

18 yasindan kucukler icin KATILIM_ŞARTLARI
18 yasindan buyukler icin KATILIM_ŞARTLARI


BÜTÜN KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ