Tam Ekran Arkaplan Videosu

İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Mustafa Kemal Atatürk
ÇOK BULUTLU

Sağ Menü

 Eski ihtişamına kavuştu fotoğrafı Eski ihtişamına kavuştu

Kent tarihinin korunması adına önemli projelere imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 16. yüzyıldan kalma Namazgah Hamamı’nın restorasyon işini de tamamladı. Uzun yıllar bakımsız kalan tarihi yapı, 1.2 milyon liralık destekle yeniden ayağa kalktı.

 İZBAN hattına minibüs takviyesi fotoğrafı İZBAN hattına minibüs takviyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZBAN grevi süresince çalışacak 3 yeni minibüs hattı oluşturdu. UKOME kararıyla İZBAN'a paralel hat üzerindeki yolcu yoğunluğunu rahatlatmak amacıyla başlatılan Şirinyer-Çiğli, Karşıyaka-Şirinyer ve Alaybey-Kemer minibüs hatları 06.00-24.00 saatleri arasında çalışacak.

 İZSU'dan "paket içme suyu arıtma” seferberliği fotoğrafı İZSU'dan "paket içme suyu arıtma” seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 2 milyon liralık yatırımla Tire, Bayındır, Ödemiş ve Kınık’ta paket içme suyu arıtma tesisi kurdu. Tesis sayısını 41'e çıkaran İZSU, 2019'da Kiraz, Dikili ve Bergama'ya da yeni paket arıtmalar kuracak.

 Altyapıda "milat" olacak fotoğrafı Altyapıda "milat" olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere kentsel dönüşüm alanında Türkiye’ye örnek olacak "galeri" sistemini uygulamaya hazırlanıyor.

 İzmir için "yak kendini derlerse"… fotoğrafı İzmir için "yak kendini derlerse"…

Başkan Kocaoğlu, 31 Mart seçimlerinde aday olmama kararını gözden geçirmesi yönündeki daveti net bir şekilde yanıtladı: “Benim adaylık için geriye dönüşüm diye bir şey söz konusu değil." dedi.

 Başkan Kocaoğlu’ndan İZBAN çağrısı fotoğrafı Başkan Kocaoğlu’ndan İZBAN çağrısı

Başkan Aziz Kocaoğlu, “Bütün kurumların finans sıkıntısı yaşadığı bir süreçte, İZBAN çalışanlarımıza önerdiğimiz yüzde 22 zam, fedakarlıkla verilen bir zamdır; kıymetinin bilinmesi gereklidir." dedi.

 "Siz de bizim gibi sıcakkanlısınız" fotoğrafı "Siz de bizim gibi sıcakkanlısınız"

Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Küba Büyükelçisi ve Komünist Parti yetkilileri, İzmir'e ve İzmirlilere övgü yağdırdı.

 AASSM'yi "salladılar" fotoğrafı AASSM'yi "salladılar"

Gürcistan’ın efsane topluluğu Rustavi, Kafkasya’nın muhteşem müzik ve dans gösterilerini İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahneledi.

 Büyükşehir'den "ilk gün raporu" fotoğrafı Büyükşehir'den "ilk gün raporu"

Bu sabah başlayan İZBAN grevi nedeniyle toplu ulaşımda tüm imkanlarını seferber eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, haftanın ilk iş günü olmasına rağmen kaosa izin vermedi.

 "Onlar sadece ağaç değil, aynı zamanda jandarma" fotoğrafı "Onlar sadece ağaç değil, aynı zamanda jandarma"

Kocaoğlu, 30 bin ağaç dikerek kurdukları İnciraltı Kent Ormanı sayesinde çok değerli bir araziyi rant tehdidine karşı koruma altına aldıklarını belirterek, "O ağaçlar sadece ağaç değildir." dedi.

 Sinema 68'de  "başyapıtlar geçidi" fotoğrafı Sinema 68'de "başyapıtlar geçidi"

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeniden Sinematek” gösterimleri, yılın son ayında Ingmar Bergman ve Tomas Gutierrez Alea’nın filmlerine yer verecek.

 İzmir’de süt devrimi fotoğrafı İzmir’de süt devrimi

İzmir,süt kooperatiflerine 31 adet soğutma ve nakil tankı dağıtarak "soğuk zincir" oluşturan Büyükşehir Belediyesi sayesinde,çiğ sütün "en sağlıklı koşullarda korunup taşındığı kent" olarak öne çıktı.

 Kafkas rüzgarı İzmir’de esecek fotoğrafı Kafkas rüzgarı İzmir’de esecek

İzmir'de ilk kez Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sahne almaya hazırlanan Gürcistan’ın efsane dans ve müzik topluluğu Rustavi, hızlı temposu, kostümleri ve müzikleriyle adeta nefesleri kesecek.

 Dik durmanın bedeli ağır olur fotoğrafı Dik durmanın bedeli ağır olur

Foça’ya “veda ve teşekkür” için giden Kocaoğlu, “Belediye başkanı kelle koltukta iş yapar.Birinci meziyeti namusu, ikinci meziyeti ise dik durmasıdır. Ama dik durmanın bedeli de ağırdır” diye konuştu.

 Büyükşehir’den ‘B Planı’ fotoğrafı Büyükşehir’den ‘B Planı’

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZBAN'daki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanılamaması durumunda, vatandaşların olası bir grevden olumsuz etkilenmemesi için ESHOT, İZULAŞ ve İZDENİZ’de..

 Başkan Kocaoğlu’ndan önemli mesajlar fotoğrafı Başkan Kocaoğlu’ndan önemli mesajlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir’de 40 dönüm alan üzerine kurduğu Zeytin Park Yaşam Korusu’nu törenle hizmete açtı.

 Zimbabwe'den Sasalı'ya fotoğrafı Zimbabwe'den Sasalı'ya

Zimbabwe’den gelen hayvan figürlü taş heykellerin sergisi Fuar İzmir'de açıldı.

 İzmir dayanışması fotoğrafı İzmir dayanışması

Kış mevsiminin yüzünü göstermesiyle birlikte ‘soğuk hava’, sokakta yaşayanlar için yaşamsal bir tehdit oluşturmaya başladı.

 İyi seyirler fotoğrafı İyi seyirler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali çerçevesinde 3 oyuna ev sahipliği yapıyor. İzmir Sanat'taki tiyatro oyunları ücretsiz izlenebilecek.

 EuroVelo İzmir’de toplandı fotoğrafı EuroVelo İzmir’de toplandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Avrupa Bisiklet Rotası Ağı Çalıştayı’na evsahipliği yaptı.

 Çukurköy'de yeni hayat fotoğrafı Çukurköy'de yeni hayat

Haziran ayında meydana gelen sel felaketinin büyük tahribata yol açtığı Menemen'e bağlı Çukurköy, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun talimatıyla adeta yeni baştan inşa edildi.

 Zimbabwe'den Kapadokya'ya.. fotoğrafı Zimbabwe'den Kapadokya'ya..

Travel Turkey İzmir Fuarı’nda konuk ülke ve kentlerin stantlarını ziyaret ederek "İzmir'e hoşgeldiniz" diyen Başkan Kocaoğlu, en büyük ilgiyi Zimbabwe'den gelen hayvan figürlü taş heykellere gösterdi.

 "Alınamayacak mesafe, aşılamayacak engel yok" fotoğrafı "Alınamayacak mesafe, aşılamayacak engel yok"

Başkan Kocaoğlu, "Üniversiteler, bakanlık,odalar ve yerel yönetimlerle birlikte katılımcı bir anlayışla yaklaştığımızda, bu kentte alınamayacak mesafe, aşılamayacak engel yoktur" dedi.

 Dünya bu fuarda buluştu fotoğrafı Dünya bu fuarda buluştu

Türk fuarcılığının başkenti İzmir, iki önemli fuar ve bir lansmana aynı anda ev sahipliği yapıyor.

 “Bu proje İzmir’in önünü açacak” fotoğrafı “Bu proje İzmir’in önünü açacak”

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk, "İzmir Limanı’nın eski yıllardaki canlılığına kavuşması için, İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi sihirli değnektir" dedi.

İçerik Değiştirme