Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

27° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

15
Temmuz

Kördüğüm çözüldü

TÜMÜ PAYLAŞ

Kördüğüm çözüldü
Kördüğüm çözüldü
Kördüğüm çözüldü
Kördüğüm çözüldü
Kördüğüm çözüldü
Kördüğüm çözüldü
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Vahap Özaltay Meydanı ile Alsancak Garı arasında yaptığı yol genişletme çalışması trafiğe nefes aldırdı. Yolun tek şeride  düşen bölümü 2,5 metre genişletilerek iki şeride çıkarılınca bölgedeki trafik akışı önemli ölçüde rahatladı.

Yol, bulvar ve raylı sistem yatırımlarıyla kent içi ulaşımı rahatlatmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, trafik açısından en sıkıntılı bölgelerden biri olan Alsancak'ta yaşanan tıkanıklığı da tek dokunuşta çözdü. Atatürk Caddesi’nde Alsancak Garı ile Vahap Özaltay Meydanı arasındaki bölümde yapılan yol genişletme çalışması bölgede yaşanan tıkanıklığın giderilmesini sağladı. TCDD’ye ait duvarın geri çekilmesiyle, yol genişletilerek tek şeritten iki şeride çıkarıldı.

Neler yapıldı?
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışma ile Alsancak Gar duvarının 100 metrelik  bölümü yıkılarak geriye alındı. Konak’tan Alsancak’a gidiş yönünde çift şeritten duvar nedeniyle tek şeride düşen kısımda yapılan bu çalışmayla, tüm Atatürk Caddesi boyunca çift şerit korunmuş oldu. Toplam 100 metrelik düzenleme alanının 50 metrelik bölümünde yol 2.5 metre genişletilerek çift şeride çıkarıldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2000 yılında TCDD ile yapılan protokolle, Atatürk Caddesi’nin Sait Altınordu ile Vahap Özaltay Meydanı arasında kalan kısmı için bugüne kadar 249 bin TL kira ödedi. Söz konusu cadde üzerinde gerçekleştirilecek yeni yol genişletme çalışması çerçevesinde, protokol kapsamında olmayan alanlar için de ikinci bir kira  protokolü imzalayan Büyükşehir Belediyesi, yıllık 55 bin TL ödeyecek.

TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber