Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

33° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

05
Temmuz

Büyükşehir, Ankara Caddesi’ne 250 palmiye dikiyor

TÜMÜ PAYLAŞ

Büyükşehir, Ankara Caddesi’ne 250 palmiye dikiyor
Büyükşehir, Ankara Caddesi’ne 250 palmiye dikiyor
Büyükşehir, Ankara Caddesi’ne 250 palmiye dikiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent girişlerini yeni bir görünüme kavuşturmak için renkli çalılar, ağaçlar ve gece ışıklandırmalarıyla düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor.  Bornova Ankara Caddesi ile Gaziemir Akçay Caddesi’nde yürütülen çalışmalar, proje alanlarının yoğun trafik bölgesi olması ve yüksek hava sıcaklıkları nedeniyle gece yapılıyor.

Düzenleme kapsamında, kente İstanbul ve Ankara yönünden giriş bölgesi olan Ankara Caddesi’ne 150 adet palmiye ağacı dikildi. Yaklaşık 4 kilometrelik güzergah boyunca 10 metre aralıklarla yerleştirilen palmiye ağaçlarından 100 adet daha dikileceği bildirildi.  Orta refüj boyunca yapılan çalışma kapsamında zemine renkli çalı  gurubu bitkiler dikilirken, gece görselliğinin artırılması için de estetik aydınlatma elemanları konuluyor.    

Gaziemir Akçay Caddesi’nde ise orta refüjdeki parkeler sökülerek yeşil alan artırıldı. Bu bölgeye dikilen renkli çalılar ile orta refüjde görsel zenginlik oluşturuldu. Damlama sulama sistemi kurulan yeşil alanlarda zeminden aydınlatma yapılarak gece ışıl ışıl bir görünüm elde edilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, etap etap yapacağı çalışmalar ile tüm kent girişlerini yeni bir görünüme kavuşturacak.

TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber