Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

16° SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Meslek Fabrikası Eğitimleri

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Meslek Fabrikası Eğitimleri  fotoğrafı 0
 Meslek Fabrikası Eğitimleri  fotoğrafı 1
 Meslek Fabrikası Eğitimleri  fotoğrafı 2
 İzmir  Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, insan kaynağının etkin şekilde üretime katılabilmesi; işsizliğin ve mesleksizliğin önüne geçilebilmesi amacıyla eğitimlerini kesintisiz sürdürüyor. 
 
Kurslarımızdan; meslek edinmek isteyenler, uzun süreli işsizler, kadın işsizler, genç işsizler, engelli işsizler, diğer dezavantajlı gruplar, mesleğinde ilerlemek ve meslek değiştirmek isteyenler faydalanmaktadır. Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, Halkapınar, Gaziemir, Evka-4, Evka-2, Evka-1, Egekent, Bayraklı, Çamdibi, Toros, Karabağlar ilçelerindeki kurs merkezlerinde veriyor. 
 
Meslek Edindirme ve Beceri Kursları (İZMEB) olarak 2006 yılında başlayan kurslarımız;  deneyimler sonucunda Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğüne dönüşmüştü. Allanında uzman kadrosu ile  kursiyerlerini yeni bir isim ve  yapımı 1870’li yıllara dayanan ve kentin geçmişine tanıklık eden Tarihi Un Fabrikası İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek “Meslek Fabrikası” adıyla yeni bir yapıda eğitime alıyor.  
 
Meslek Fabrikası;  İzmir Kalkınma Ajansı destekli İBB Kent Koleji Projesini Yaşar Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğinde gerçekleştirilmektedir. Tekstil ve sanayi sektöründe aranan eleman ihtiyacı yoğun olan; Dikim Operatörlüğü ve Kaynak Teknolojileri, maliyeti yüksek ve herkesin kolayca ulaşamadığı; AutoCAD, 3Ds Max gibi bilişim alanındaki kurslarımız ile; Yenilenebilir Enerji Sistemleri Mesleki Eğitim Programını tüm hemşehrilerimize ücretsiz olarak sunuyor.  
 
İBB Kent Koleji Projesi kapsamında, Fabrikasyon Laboratuvarı-Fablab kurulması için çalışmalar yürütülüyor. Mesleki eğitimlerden mezun olan kursiyerlerimizi işgücü piyasası ile buluşturmak amacıyla Meslek Fabrikası bünyesinde İstihdamı Geliştirme ve Destekleme Birimi de bulunuyor. 
 
İzmir’e özgü bir istihdam politikasının geliştirilmesine katkıda bulunmak, başta dezavantajlı gruplar olmak üzere, İzmir’deki işsiz nüfusun iş gücüne katılımını desteklemek, iş gücü yapısı ve sektörler bazında personel, eğitim, nitelik gibi ihtiyaçları belirlemek ve kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yürütmek hedeflerini gözeterek çalışan birimimiz aynı zamanda İŞKUR hizmet noktası olarak da görev  yapmaktadır.
 
Metropol dışında yer alan ilçelerimizde de bölgenin ihtiyaç duyduğu, istihdam olanağı bulunan ve bölgeye özgü meslekler belirlenerek mesleki kurslar açılmaktadır. 
Karaburun ilçesinde; Sepet Örücülüğü, Ahşap Yakma, Sabun Yapımı, Ev Pansiyonculuğu, Dikili ve Foça ilçesinde; Ev Pansiyonculuğu, Topraksız Tarım, Girişimcilik ve Açık Alan Satıcılığı, Seferihisar ilçelerinde; Ev Pansiyonculuğu ve Reçel-Turşu-Konserve Yapımı, Urla ilçesinde; Ev Pansiyonculuğu, Balık Ağı Donanımı, Pastacılık ve Aşçılık, Beydağ ilçesinde; İpek Dokuma ve Balık Ağı Donanımı, Tire ilçesinde; Mantarcılık, Hasta ve Yaşlı Refakatçisi, Torbalı ilçesinde; Topraksız Tarım, Proje Hazırlama ve Beden Dili kursları gerçekleştirilmiştir.  
 
Meslek Fabrikası ana hizmet binasında açtığımız kurslarımız ;
1. Pastacılık
2. Autocad
3. Bilgisayar Destekli Muhasebe
4. Bilgisayar Kullanımı
5. Seramik
6. Düz Dikiş Makineci
7. Overlok – Reçme Makineci - Ütücü
8. İşaret Dili
9. İngilizce
10. PLC
11. Sahne Makyajı
12. Temel Makyaj
13. Sıhhi Tesisat Armatür Montajcısı ve Onarımcısı
14. Topraksız Tarım
 
Detaylarla ilgili sitemizden bilgi alabilirsiniz.
http://www.ibbmeslekfabrikasi.com