Erişilebilirlik Butonu
Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

33° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Eşrefpaşa Hastanesi ile 2.Basamak Sağlık Hizmeti Sunuyoruz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Eşrefpaşa Hastanesi ile 2.Basamak Sağlık Hizmeti Sunuyoruz fotoğrafı 0
 Eşrefpaşa Hastanesi ile 2.Basamak Sağlık Hizmeti Sunuyoruz fotoğrafı 1
 Eşrefpaşa Hastanesi ile 2.Basamak Sağlık Hizmeti Sunuyoruz fotoğrafı 2
 Eşrefpaşa Hastanesi ile 2.Basamak Sağlık Hizmeti Sunuyoruz fotoğrafı 3
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi belediyemize bağlı  200 yatak kapasiteli, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Hizmet Kalite Standartlarına (HKS) uygun, 2. basamak sağlık hizmeti sunuyor. 
 
İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatrisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Üroloji, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik Cerrahi, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Diş, Dermatoloji ve Aile Hekimliği ile Diyet, Gençlik Sağlık ve Danışmanlık, Diyabet, Tarama, Ağrı polikliniği, Uyku Polikliniği gibi özel dal poliklinikleri ile ayrıca son teknoloji cihazlarla donatılmış Radyoloji ünitesi, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuvarlarıyla hastalarımıza sağlık hizmeti sunuluyor.

İBB Eşrefpaşa Hastanesi’nin ileri teknoloji ile donatılmış 7 ameliyat salonunda laparoskopik, endoskopik ve açık ameliyatlar yapılmaktadır. Ayrıca üreter taşlarının tedavisinde kullanılan ve hastanın taştan arındırılmasında %92-95 oranında başarılı olan holmium lazer cihazı hizmete sunulmuştur. Kadın Doğum Servisi içinde 2 Doğumhane ve 2 yataklı Doğum İzlem Odası bulunmaktadır.    
 
Gündüz Hastanesi’nde günübirlik yatış gerektiren, deri biyopsisi, ince iğne biyopsileri, yara yeri pansumanları ve apse drenajları, hemoroitte bant ligasyonu, anorskopi, regtoskopi, ESWL ünitesinde böbrek taşı kırma tedavisi gibi işlemler hastalara konforlu bir ortamda uygulanmaktadır. Sağlık Kurulu’nda, işe giriş ve işe devam yeterlilik değerlendirme, silahlı özel güvenlik, sporcu sağlık durumu, sürücü belgesi, huzurevi, tıbbi malzeme kullanım, ameliyat sonrası istirahat düzenlemeleri ve gemi adamlığı raporları düzenleniyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Servisimiz ’de hastalarımıza daha iyi hizmet sunabilmek için “Vücut Dışından Uygulanan Şok Dalga Tedavisi”  anlamına gelen “Extracorporeal Shock Wave Therapy” (ESWT) cihazı ile uzun süreli kaynamayan kırık ve kaynama gecikmeleri, omuz kireçlenmesi, topuk dikeni, tenisçi ve golfçu dirseği gibi sorunlar birkaç seansta tedavi edilebilmektedir.
 
Eşrefpaşa Hastanesi Karşıyaka Melahat Özçelik Hizmet Birimi’nde; diyabet polikliniği, kan alma ve idrar laboratuvarı, Gençlik Sağlık ve Danışmanlık Hizmet Birimi, Sigara Bırakma Polikliniği hizmetlerinin yanı sıra psikolog ve diyetisyen görüşmeleri de yapılmaktadır. Yine birimimizde belli günlerde smear testi de yapılmaktadır.
 
Hastanemiz Toplum Sağlığı Çalışmaları Eğitim Birimi, “Organ ve Kan Bağışı” – “Temel İlk Yardım”  – “Hijyen” – “Anne ve Kadın Sağlığı”  konularında ücretsiz eğitim,Toplum Sağlığı polikliniğimizde hastanemize ücretsiz sağlık tarama hizmeti veriyor. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda etkinlikler boyunca yaklaşık Ağız Ve Diş Sağlığı, Rahim Ağzı Kanseri, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam Egzersizleri, Çocuklarda Ev Kazaları, Ergenlik Dönemi, Uyku Bozuklukları, Bu Kalp Seni Unutur Mu?, Meme Kanseri ile Kan ve Organ Bağışı konularında halk eğitimleri gerçekleştiriyor
 
Evde Bakım Hizmeti ile bakıma ihtiyacı olan kişilerin ziyaretlerle yerinde muayeneleri  ile ihtiyaç halinde pansumanları yapılıyor.