Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

10° hava durumu ikonu

Gönüllü İtfaiyecilik Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İtfaiyecilik mesleğinin kamuoyuna tanıtılması ve benimsetilmesi, yangın ve afetlere müdahale için eğitilmiş gönüllü insanlar oluşturulması ve halkımızın desteğinin sağlanması amacıyla gönüllü itfaiyeci teşkilatı oluşturulması çalışmaları sürdürülmektedir. 
 
Gönüllü İtfaiyeciler olağanüstü yangın ve afet hallerinde görevli itfaiye personelinin yetersiz kaldığı durumlarda itfaiye teşkilatına destek amacıyla yetiştirilmektedir. Dünyada tüm gelişmiş ülkelerde gönüllü itfaiyeciler profesyonel İtfaiyecilere destek vermektedir.
 
Muhtarlar, üniversiteler ve sanayi sitelerinin işbirliğinde; İzmir İtfaiyesi bünyesinde oluşturulan "Gönüllü İtfaiyeciler Birliği"nin İzmir İtfaiye'sindeki profesyonel kadrolara lojistik destek sağlaması amaçlanmaktadır.
 
Eğitimler; Toros İtfaiye Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
 
Gönüllü İtfaiye Birliğine Katılmak İçin
Lise ve dengi okullar ile üniversite mezunu 18 yaşını bitirmiş, 45 yaşından gün almamış kadın ve erkek gönüllüler, yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamaları durumunda  İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın 0 232 293 88 00  numaralı telefonlarına veya İtfaiye Müdürlüğü’nün   elektronik posta adresine yazı ile başvurabilir.
 
Gönüllü İtfaiyecilik hakkındaki yönetmelik için tıklayınız...