Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

16° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Fidan Desteklerimiz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Fidan Desteklerimiz fotoğrafı 0
 Fidan Desteklerimiz fotoğrafı 1
 Fidan Desteklerimiz fotoğrafı 2

2009 yılından bu yana sürdürdüğümüz proje ile tarım alanları ve su havzalarını koruyor, tarımsal çeşitliliği artırıyor, kent kırsalında meyveciliğin gelişmesine katkıda bulunuyoruz. 2

2015 yılında “Fidanlar Bizden, Meyveler Sizden” adını verdiğimiz kampanyamıza koyduğumuz “1 Milyon Fidan” hedefini çoktan geride bıraktık, “5 Milyon Fidan” hedefine yaklaşıyoruz.

Üreticilerimize dağıttığımız armut, ayva, badem, dut, elma, erik, kayısı, kiraz, nar, şeftali, vişne, zeytin, mandalina, ceviz, incir, Trabzon hurması ve kestane fidanlarını üretici kooperatiflerinden sözleşmeli üretimle doğrudan satın alıyor, yerel üretimi de destekliyoruz.

Proje kapsamında, 2019 ve 2020 yıllarında 985 bin 215 adet zeytin ve meyve fidanı dağıtıldı, bugüne kadar dağıtılan toplam fidan sayısı 4 milyon 730 bine ulaştı. Dikim yapılacak yörenin iklim ve toprak özelliklerine göre belirlenen uzun ömürlü ve yüksek verimli meyve fidanları ile kırsalda ürün deseni çeşitlendi, tamamı kent kooperatiflerinden temin edilen fidanlar ile kent üreticisi de desteklendi.