Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

16° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Arıcılık Faaliyetlerine Destek

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Arıcılık Faaliyetlerine Destek fotoğrafı 0
 Arıcılık Faaliyetlerine Destek fotoğrafı 1
 Arıcılık Faaliyetlerine Destek fotoğrafı 2
 Arıcılık Faaliyetlerine Destek fotoğrafı 3
2019 ve 2020 yıllarında Aliağa, Bayındır, Bergama, Buca Doğancılar, Karşıyaka Sancaklı, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Tire, Torbalı ve Urla ilçelerinde arıcılık eğitimleri düzenlenmiş, 923 üreticiye 3 bin 686’sı arılı olmak üzere toplam 5 bin 528 adet kovan ve arıcılık malzemesi hibe edilmiştir. Proje kapsamında desteklenen toplam üretici sayısı 2 bin 251’e, hibe edilen kovan sayısı ise 13 bin 454’e ulaşmıştır. Özellikle de kadın girişimciliğinin desteklenmesinin hedeflendiği proje ile bin 260 kadın üretici bal üretimine katılmış, tüm üreticilere 11 kalemden oluşan (kıyafet, şerbetlik, el demiri, körük, fırça) üretim seti hediye edilmiştir. Üreticilerimize hibe edilen arı, kovan, petek gibi tüm proje ihtiyaçları, tamamı bal üreticilerinden oluşan İzmir Arı Yetiştiricileri Birliğinden sağlanmıştır.

Yöreye özgü doğal bal üretimi için 53 bin çiçek ve bitkiyle zenginleştirilen “Tahtalı Bal Ormanı ve Merası”na ilk kovanlar ise 2019 yılında yerleştirilmiş, Kemalpaşa Dereköy’de “Bal Paketleme ve İşleme Tesisi” kurulmuştur.

Sosyal yardım paketlerine eklediği balları tamamen yenileyerek, bal üreticisinin hizmetine sunduğu Bergama Kıranlı Bal İşleme ve Paketleme tesisi aracılığı ile temin etmeyi sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bal üreticisini desteklemeyi bu yıl da sürdürdü.

İzmir Arı Yetiştiricileri Birliğinden ve Kozaklı üreticilerden 2019 ve 2020 yılında 211 bin kavanoz çam balı alındı, ihtiyaçlı aileler için hazırlanan gıda paketlerine eklendi.