Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

04
Ekim

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin spor kulübünde bayrak değişimi

TÜMÜ PAYLAŞ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Egeli görevi Ersan Odaman’dan devraldı.
 
Türkiye’nin sporcu sayısı ve aktif branş açısından en büyük spor kulüpleri arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün yeni başkanı Hüseyin Egeli oldu. Egeli görevi Ersan Odaman’dan aldı.

Yeni görevine ilişkin konuşan Başkan Egeli, “Türkiye’nin en büyük spor okulu organizasyonlarından birine sahibiz. Devraldığımız bayrağı daha da yukarıya taşımamız gerekiyor. Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in İzmir’i su ve plaj sporlarında Avrupa’nın merkezi yapma misyonu doğrultusunda yürüyoruz. Uluslararası şampiyonalar ve özel turnuvalar ile İzmir’in yurt dışındaki ismini daha da güçlendireceğiz” dedi.
 
Spor kenti İzmir
Su topu kadın takımımın Len Challenger Cup'ta yer alacağını belirten Egeli, “Çok hızlı bir şekilde Avrupa'da gücünü hissettiren bir kulüp olmak istiyoruz” diye konuştu. Başta bedensel engelliler olmak üzere İzmir kulüplerine verilen desteğin devam edeceğini de ifade eden Egeli, “İzmir’i spor kenti yapma hedefine doğru ilerliyoruz. Maraton İzmir, bugün en önemli adımlarından birini oluşturuyor. Türkiye’nin en hızlı parkuru olan Maraton İzmir’i daha da büyütmek, Avrupa ve dünyanın sayılı maratonları arasına aldırmayı hedefliyoruz. 9 Eylül Yarı Maratonu da özellikle son dönemde çok ciddi bir ivme kazandı” dedi.
 
Hüseyin Egeli kimdir?
1958 yılında İzmir'de doğdu. 1976’da Bornova Anadolu Lisesi’nden, 1982’de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nden "Yüksek Mimar" olarak mezun oldu. Spora yüzme ile başladı. Su topunda milli mayoyu giydi, Su Topu Federasyonu üyeliği yaptı. 2006’da ABD San Francisco'da, 2008’de Avusturalya’da, 2010’da ise İsveç’te Dünya 3’üncüsü olan Su Topu Master Milli Takımı’nda oynadı. 2011 yine master kategorisinde Hamburg’da Avrupa 3’üncüsü oldu. 16 yıl boyunca dört ayrı Türkiye Su Topu Federasyonu Başkanlığı'nda asbaşkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2005 yılında İzmir’de düzenlenen UNIVERSIADE’da su topu branş başkanlığını üstlendi.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber