Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

18° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

05
Şubat

İZBAN Torbalı seferleri yarın başlıyor

TÜMÜ PAYLAŞ

İZBAN Torbalı seferleri yarın başlıyor
Açılış töreni ertelenen Torbalı hattındaki seferlere ilişkin açıklama yapan İZBAN, seferlerin  6 Şubat Cumartesi sabahı saat 05:25’ten itibaren başlayacağını duyurdu.

İZBAN’dan yapılan açıklamada, “Torbalı hattındaki seferler planlandığı gibi 6 Şubat Cumartesi günü sabah saat 05:25’ten itibaren başlayacak. Uç istasyonlardan karşılıklı gerçekleşecek seferler, gece saat 23:55’te kalkacak son trene kadar devam edecek. İZBAN, bu hat üzerinde 27 dakikada bir günde 76 sefer yaparak, hizmetini kentin güney ucundaki yolculara kadar taşımış olacak. Yapılan planlamaya göre, Cumaovası ve Menemen istasyonları transfer noktası olarak kullanılacak. Torbalı yönündeki Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı ve Tepeköy istasyonlarının devreye girmesi ve hattın açılmasıyla birlikte İZBAN, 110 kilometrelik bir banliyö hattına kavuşacak. Diğer yandan, istasyon sayısını ise 32’den 38’e yükseltecek. Hattın uzamasıyla birlikte Torbalı yönünden günde ortalama 20 bin yolcunun eklenmesi ve böylelikle İZBAN’ın günlük yolcu sayısının ortalama 300 binin üzerine çıkması öngörülüyor” denildi.

İZBAN’ın Torbalı hattı açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Kazakistan ziyareti nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber