İzmir Devlet Senfoni Orkestrası
 
9 Ekim 2015 SENFONİ VE JAZZ   AASSM  20:30
PROGRAM
GEORGE GERSHWİN (Paris’te Bir Amerika’lı)
EDA AND 
ZAFER ÇEBİ 
 
16 Ekim 2015 TÜRKİYE-İSVİÇRE DOSTLUK HAFTASI 
AASSM  SAAT : 20:30 
ŞEF:VİNCENT DE KORT
SOLİST:OLİVER SCHNYDER (Piyano)
 
PROGRAM
L.W.BEETHOVEN ( Piyano Konçertosu No:5 ) 
D.SHOSTAKOVİCH (Senfoni No:5)
 
23 Ekim 2015 AASSM 20:30
ŞEF ANTONİO PİROLLİ
SOLİST AYŞEGÜL SARICA (Piyano)
 
PROGRAM
L.W.BEETHOVEN (Piyano Konçertosu No:3)
J.BRAHMS(Senfoni No:2)
 
30 Ekim 2015 29 Ekim Cumhuriye Bayramı Özel Konseri)  AASSM 20:30
ŞEF KIVANÇ TEPE                                      
SOLİST
EDA YILDIRIM (Mezzo Soprano)
BİLAL DOĞAN (Tenor)
ÖZGÜR ASLAN (Bas)
ŞAHAN GÜRKAN (Libretto)
KORO  :SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ KOROSU
 
PROGRAM
KIVANÇ TEPE (Bu Vatan Bizim)
 
6 Kasım 2015 AASSM 20:30
ŞEF  HAKAN ŞENSOY
SOLİST
TOLGA ALPAY(Fagot)
ALTUĞ TEKİN(Korno)
PROGRAM
M.RAVEL(Pavan For Death Princes)
FRANCOİS DEVİENNE (Korno ve Fagot İçin Sinfonie Concertante)
M.RAVEL(Rapsodie Espagnol)
M.RAVEL(La Valse)
 
 
10 Kasım 2015(10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası) A.A.S.S.M 20:30
ŞEF TOLGA TAVİŞ
SOLİST
ZUHAL OLCAY 
TOLGA KILIÇ (Piyano)
ERSUN KOCAOĞLU (Keman)
ENGİN SUNA (Bas)
KORO:İZMİR SANAT ÇOKSESLİ KOROSU 
 
PROGRAM
TÜRK BEŞLERİNDEN KÜÇÜK ESERLER                   
ZUHAL OLCAY ŞARKILARI
 
 
20 Kasım 2015 AASSM 20:30
ŞEF ve SOLİST PATRİCK GALLOİS                                     
                               
PROGRAM
C.DEBUSSY (Prelude A L’apres-midi D’un Faune)
FRANCOİS FOSEPH (Fetis Flute Concerto)
M.RAVEL (Ma Mere L’oye )
M.RAVEL (Sheherazade Ouverture De Feerie)
M.RAVEL (Bolero)
 
 
27 Kasım 2015 AASSM 20:30
ŞEF VAKHTANG MATCHAVARİANİ 
SOLİST İDİL BİRET (Piyano)
 
PROGRAM
B.BARTOK (Piyano Konçertosu No:2)
J.BRAHMS  (Senfoni No:4)
 
4 Aralık 2015 AASSM 20:30
ŞEF MAREK PİJAROWSKİ
SOLİST SVETLİN ROUSSEV (Keman )
 
PROGRAM
J. SİBELİUS(Keman Konçertosu)
A.BRUCKNER(Senfoni No:3)  
 
 
11 Aralık 2015 AASSM 20:30
ŞEF GİNTS GLİNKA
SOLİST ALEKSANDER RUDİN (Çello)
 
PROGRAM
A.A.SAYGUN (Viyolonsel Konçertosu)
P.İ. ÇAYKOVSKİ  (Rococo Varyasyonları)
S.RAHMANİNOV   (Senfoni No:2)                    
 
18 Aralık 2015 AASSM 20:30 
ŞEF TOLGA TAVİŞ
SOLİST CEM BABACAN (Piyano)
BAŞAR CAN KIVRAK (Piyano)
 
PROGRAM
J. SİBELİUS (Valse Triste)
F.POULENC (İki Piyano Konçertosu)
P.İ.ÇAYKOVSKİ (Manfred Senfoni),

25 Aralık 2015 Yeni Yıl Konseri AASSM 20:30
ŞEF TULİO GAGLİARDO VARAS 
SOLİST:BURCU KILIÇ SAYIN(Soprano)
CENGİZ SAYIN (Bariton)
CÜNEYT ÜNSAL (Bariton)
CANER AKGÜN (Bariton)

PROGRAM
Intermezzo I Pagliacci
Si Puo, Si Puo I Pagliacci        
 ……………………
Largo Al Factotum Il Barbiere Di Siviglia    
Cortigiani Vil Razza Rigoletto       
Toreador Song Carmen    
………………………………     
El Dia Que Me Quieras   
Por Una Cabeza              
Tomo Y Obligo
…………………………………
Meine Lippen Sie Küssen Giuditta   
Lippen Schweigen Die Lustige Witwe   
Mamma Napolitan Song
VALSLER
J.STRAUSS(Viennese Waltz)
J.STRAUSS(Kaiserwalzer)
J.STRAUSS(The Blue Danube Waltz)
Typewriter Symphony 

8 Ocak 2016 AASSM 20:30
ŞEF ANTONİO PİROLLİ                                     
SOLİST ALEXANDRE DA COSTA (Keman)
PROGRAM
A.PİAZZOLA(Four Sason)
A.PİAZZOLA  (Oblivion) 
S.RAHMANİOV (Senfonik Danslar)
 
15 Ocak 2016 AASSM 20:30 
ŞEF ORHUN ORHON 
SOLİST KRİSTİN BALANAS (Keman)

PROGRAM
P.DE SARASATE (Carmen Fantezi) 
P. DE SARASATE  (Zigeunerweisen)
F.MENDELSSOHN (İtalyan Senfoni)
 
22 Ocak 2016 AASSM 20:30
ŞEF HAKAN ŞENSOY

PROGRAM
D.SHOSTAKOVİCH (Senfoni No:8)

29 Ocak 2016 AASSM 20:30
ŞEF SEDAT DAĞHAN DOĞU                                   
SOLİST GÖKHAN AYBULUS (Piyano)

PROGRAM
S.RAHMANİOV (Paginini’nin Bir Teması Üzerine Varyasyonlar )
P.İ. ÇAYKOVSKİ  (Senfoni No:1)
 
5 Şubat 2016 AASSM 20:30
ŞEF CAN OKAN
SOLİST
MURAT POLGE (Vurmalı Çalgılar)
AKGÜN ÇAVUŞ (Vurmalı Çalgılar)
BİLGE ŞİMŞEK (Vurmalı Çalgılar)
ÖZGECAN ÇETİR (Vurmalı Çalgılar)
ALİ ÇETİR (Vurmalı Çalgılar)
      
PROGRAM
NEY ROSAURO (Marimba ve Vurma Çalgılar İçin Konçerto)
A.DVORAK (Senfoni No:7)

12 Şubat 2016 SEVGİLİLER GÜNÜ ÖZEL KONSERİ AASSM 20:30
ŞEF EMİN GÜVEN YAŞLIÇAM
SOLİST VİNCENTE CANPOS (Trompet) EZGİ ANIL (Gitar)

PROGRAM
J.HAYDN (Trompet Konçertosu)
T. ALBİNONİ (Piccolo Trompet Konçertosu)
FLAMENCOTOLIA(FLAMENKO'DAN ANADOLU'YA)   
1)-Un Turco En Cordoba(Cordoba'da Bir Türk)-tangos  Ezgi Anıl 
2)-Un Poco Triste(Biraz Hüzün)-granainas Ezgi  Anıl 
3)-Turgutreis Ezgi Anıl 
4)-Allı Turnam.... Anonim 
5)-Karadeniz........Anonim 
6)-Uzun İnce Bir Yoldayım/Kara Toprak...Aşık Veysel

19 Şubat 2016 AASSM 20:30
ŞEF RENGİM GÖKMEN                                  
SOLİST MUHİTTİN DÜRRÜOĞLU (Piyano) GÖRKEM YILDIRIM  (Soprano)
PROGRAM
L.V. BEETHOVEN (Piyano Konçertosu No:4)
G. MAHLER (Senfoni No:4)

26 Şubat 2016 AASSM 20:30
ŞEF BURAK TÜZÜN 
SOLİST E.DENİZ İSPİR (Keman)ARZU GÖK (VİYOLONSEL)

PROGRAM
M. BRUCH (Kol Nidrei)
N.PAGANİNİ (Keman Konçertosu No:1)
C. FRANK (Senfoni )

4 Mart 2016 AASSM 20:30
ŞEF OĞUZHAN BALCI
SOLİST MUSTAFA TUNCAY (Korno) OLGU KIZILAY (Keman) EFTAL ALTUN (Viyola)
                    
PROGRAM
R.GLİERE (Korno Konçertosu)
M.BRUCH (Keman ve Viyola İçin Konçerto)
P.İ. ÇAYKOVSKİ (Senfoni No:6)

11 Mart 2016 DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÖZEL KONSERİ AASSM 20:30
ŞEF GİNTS  GLİNKA
SOLİST YEŞİM GÖKALP  (Piyano)ŞEFİKA KUTLUER (Flüt)

PROGRAM
W.A.MOZART (Piyano Konçertosu No:23)
A. VİVALDİ (3 CONCERTİNİ OP. 10)
P.İ.ÇAYKOVSKİ (Francesca da Rimini)
P.İ.ÇAYKOVSKİ (İtalian Capriccio)

18 Mart 2016 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA HAFTASI ÖZEL KONSERİ AASSM 20:30
ŞEF RENGİM GÖKMEN
SOLİST DENİZ TOYGÜR CONUS (Keman)

PROGRAM
MUAMMER SUN (Yurt Renkleri)
J.BRAHMS  (Keman Konçertosu)
J. SİBELİUS   (Senfoni No:5)

25 Mart  2016 AASSM 20:30
ŞEF WOJCİECH RODEK
SOLİSTGÜLSİN ONAY (Piyano)

PROGRAM
P.İ. ÇAYKOVSKİ (Piyano Konçertosu No:1)
P.İ. ÇAYKOVSKİ (Senfoni No:5)

1 Nisan 2016 AASSM 20:30
ŞEF WOJCİECH RODEK 
SOLİST MONRİKO PADOVANNİ (Keman)
PROGRAM
P.İ. ÇAYKOVSKİ (Keman Konçertosu)
L.V. BEETHOVEN (Senfoni No:8)

08 Nisan 2016 AASSM 20:30
ŞEF ADRİAN PRABAVA
SOLİST TAMAS VELENCZEİ (Trompet)

PROGRAM
J.N.HUMMEL (Trompet Konçertosu)
G.MAHLER (Senfoni Titan)

15 Nisan 2016 AASSM 20:30
ŞEF EMİL TABAKOV
SOLİST FEDOR RUDİN (Keman)

PROGRAM
M.RAVEL (Çigan)
SAİNT SEANS (Rondo Capricioso)
A.DVORAK  (Senfoni No:8)


22 Nisan 2016  ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL KONSERİ AASSM 20:30
ŞEF NESLİHAN ERTEN 


29 Nisan 2016 AASSM 20:30
ŞEF KEVİN GRİFFİTS
SOLİST EGE BANAZ (Klarinet)

PROGRAM
A. COPLAND (Klarinet Konçertosu)
A.SHAW  (Klarinet Jazz Konçertosu)
A.DVORAK (Senfoni No:9)

6 Mayıs 2016 AASSM 20:30
ŞEF KAMRAN İNCE 
SOLİST JİRİ BARTA (Viyolonsel)

PROGRAM
A.DVORAK (Viyolonsel Konçertosu)
KAMRAN İNCE (Domes ve 2.Senfoni)

13 Mayıs 2016 AASSM 20:30
ŞEF OĞUZHAN BALCI                                   
SOLİST “CELLİSTANBUL “ ÇAĞ ERÇAĞ,MELİH KARA,EDİZ ŞEKERCİOĞLU,MURAT BERK
PROGRAM
A.VİVALDİ (4 Çello Konçertosu)
A.VİVALDİ (2 Çello Konçertosu)
D.POPPER (3 Çello İçin Requem)
N.R. KORSAKOV (Şehrezat)
 
20 Mayıs 2016 GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL KONSERİ AASSM 20:30 
ŞEF ALESSANDRO CEDRONE 

28 Mayıs 2016 KAPANIŞ KONSERİ EFES ANTİK TİYATRO 21:30
ŞEF ALESSANDRO CEDRONE
SOLİST SEDA ORTAÇ (Soprano),EVRİM ÖZÜLGEN(Mezzo Soprano ),AYDIN UŞTUK (Tenor),TEVFİK RODOS(Bas)
KORO İZDOB KOROSU

PROGRAM
L.V. BEETHOVEN (Senfoni No:9)

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'na http://www.izdso.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilet Satışı ve Bilgi İçin
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası
M.Ali Akman
 Mah. Mithatpaşa Cad. No:1133/A
Tel: 463 06 85 - 86  

 
MAYIS 2016
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
MAYIS 2016
1
 
 
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız