İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

9.5° SAĞANAK YAĞIŞLI

Tur Otobüsleri Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

Değerli hemşehrilerimiz kent gezileri sayfamıza hoş geldiniz….

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015’ten bu yana yılda iki defa cuma ve cumartesi günleri düzenlediği ücretsiz kent gezileri bahar ve güz olmak üzere iki dönemde gerçekleşiyor. Turlara katılmak isteyenler sayfamızdaki formları doldurarak kayıt yaptırabilir.

Sayfada tur dönemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmaktadır; katılımcılar talep ettikleri tur başlığını tıklayarak formu doldurmalıdır.

Rehberler eşliğindeki turlara, velisinin yanında çocuklar da katılabilir. Telefonla veya e posta ile rezervasyon alınmıyor.
Turlar, Konak Meydanı`ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00`da başlıyor ve aynı noktada sona eriyor.

İzmir Tarih Turu gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı`nın ziyaret edilmesi ile son buluyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı gezisinde ise Çiğli Sasalı`daki İzmir Doğal Yaşam Parkı ziyaret ediliyor.

Homeros Vadisi Turunda ise Bornova Kayadibi Köyü`ne gidilerek Homeros Vadisi`nde doğa yürüyüşleri yapılıyor.

Tur dönemi kayıtlar başladığında 293 1484 numaralı telefon dan yardım alınabilir.

Turlarımız, TÜRSAB üyesi bir acenta tarafından gerçekleştirilmektedir