Erişilebilirlik Butonu
TSE
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

10° hava durumu ikonu

Önsöz Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

Değerli İzmirli Hemşehrilerim,
 
31 Mart akşamı İzmir halkı iradesini bir kere daha çok sesten, çok renkten ve çok nefesten yana ortaya koymuştur.
 
Burada, sadece bana oy veren İzmirliler’in değil, tüm şehrin Belediye Başkanı olacağıma bir kere daha söz vermek isterim.
 
Umutsuzluğu, karamsarlığı ve bölünmüşlüğü İzmir’den başlamak üzere topyekün hayatımızdan çıkaracağız. Dilerim ki, farklı bir siyaset dili ve kültürü İzmir’den yayılmaya başlayacak.
 
İzmir’de gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalar, İzmir’in doğal bir liman olma karakterine yaslanacak, şehrin özünden ve coğrafyasından beslenecek, onun Akdeniz çanağı ve Anadolu’da yeniden bir kalp olarak atmasını sağlayacak ve tüm dünyaya dokunacak.
 
Hep söylediğim gibi, İzmir için iki ana hedefimiz var. Bunlardan ilki şehrimizdeki refahı büyütmek; diğeri ise bu refahın ilimizin tüm mahallelerine eşit bir şekilde dağılmasını sağlamak.
 
Önümüzdeki dönemde bu iki zorlu hedefe ulaşmak için sizlerle yan yana çalışmayı diliyorum. Bunun gerçekleşebilmesi için yalnızca bir Belediye Başkanı olarak değil, aranızdan biri, bir hemşeri olarak hareket edeceğime sizi temin ederim.
 
Sevgi ve saygılarımla,

Mustafa Tunç Soyer
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı