İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

23° hava durumu ikonu

İzmir Kent ve Kültür Turları Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

Ücretsiz İzmir  Kent Turları
Üç başlıkta bahar ve sonbahar dönemlerinde düzenleniyor  ve tur dönemi başlayıp  kayıtlar açıldığında aşağıda sizlerle paylaşılan link aktif oluyor ve kayıt yapılabiliyor.

İzmir Tarih Turu  gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı`nın ziyaret edilmesi ile son buluyor. 
 
Homeros Vadisi Turunda Bornova Kayadibi Köyü`ne gidilerek Homeros Vadisi`nde doğa yürüyüşleri yapılıyor.

Günübirlik Beydağ, Bayındır, Bademler ve Kozak Yaylası Turlarında ise her bölgenin kendine ait eşsiz doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri deneyimleniyor.

Turlara Kayıt Olmak İçin Lütfen Linki Tıklayınız... Kadınlar için Kent ve Körfez Turu

Kadınlara yönelik çalışmalar kapsamında özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı semtlerdeki kadınların kentimizi tanımaları ve kentlilik bilinci kazanmaları amacıyla "Kentimizi Tanıyorum" adlı kent ve körfez gezileri düzenleniyor.

Bu gezilerle, kadınların sosyal hayata katılmaları hedefleniyor.

İnciraltı Kent Ormanı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı ve 2 saatlik Körfez turunun yer aldığı programda müzik eşliğinde eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlanıyor.

Yaz aylarında Yassıcada'ya düzenlenen gezilerde kadınlarla birlikte çocuklar ve gençler de denizle buluşma olanağı buluyor.Başvurular Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü'nün fuar alanı içinde yer alan hizmet binası, Hemşehri İletişim ve muhtarlarımız aracılığıyla alınıyor.