Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Yeni İtfaiye Binaları Yapılıyor

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Yeni İtfaiye Binaları Yapılıyor fotoğrafı 0
 Yeni İtfaiye Binaları Yapılıyor fotoğrafı 1
 Yeni İtfaiye Binaları Yapılıyor fotoğrafı 2
 Yeni İtfaiye Binaları Yapılıyor fotoğrafı 3

5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Yasası ile metropol alana dahil edilen  ilçe ve beldelerde itfaiye grupları oluşturuldu  ve yeni hizmet binaları yapılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 49’u  yerleşik, 3’ü  mobil olmak üzere  52 ayrı noktada görev yapıyor. 

Seyrek, Yeni Foça, Bayındır, Selçuk, Urla ve Gümüldür'de yeni itfaiye binaları yapıldı.
Yeni binalarda garaj, havuz, idari bina, teknik odalar, eğitim odası, mutfak ve yemekhane yer alıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı, Seferihisar, Foça, Çeşme ve Bornova’da 5 yeni itfaiye hizmet binası inşa edecek. Bornova’da yapılacak bakım onarım tesisinde ise itfaiye araçlarının bakımı yapılacak.

Yapım İhalesi Aşamasında Olan İtfaiye Hizmet Binaları

Torbalı Çaybaşı İtfaiye Hizmet Binası, bin 140 metrekare inşaat alanına zemin üstü tek katlı, 10 personel ve 5 itfaiye aracı kapasiteli olarak tasarlandı.

4 bin 190 metrekare inşaat alanı olan Çeşme İtfaiye Hizmet Binası Projesi, zemin üstü bir katlı bir yapıdan oluşuyor. İtfaiye aracı için 4 adet peron, itfaiyeciler için 30 personelin kalabileceği yaşam alanı sağlayacak şekilde tasarlanan proje yapım ihalesi aşamasına geldi.

9 bin metrekareden oluşan Foça İtfaiye Hizmet Binası, 24 personel için yaşama alanı ve itfaiye araçlarının kullanımı için 5 peronluk garaj alanı içeriyor. Uygulama projesi tamamlandıktan sonra yapım ihalesine çıkılacak.

24 personel ve 5 itfaiye araç kapasiteli olarak tasarlanan Seferihisar İtfaiye Tesisi 4 bin 92 metrekare alana inşa edilecek.

Yapım ihalesinde olan Bornova Işıklar İtfaiye Bakım Onarım Tesisi’nde, itfaiye araçlarının bakımı gerçekleştirilecek. Ana bakım hangarı ve atölyeler binasının yer aldığı tesis 7 bin 535 metrekare yerde inşa edilecek. Ana bakım hangarında idari birimler, 5 adet araç bakım peronu ve 3 adet tamir peronu, atölye binasında ise 6 adet tamir atölyesi ve ofis birimleri yer alacak.