Erişilebilirlik Butonu
Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

33° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Yaşlılarımıza Destek

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Yaşlılarımıza Destek fotoğrafı 0
 Yaşlılarımıza Destek fotoğrafı 1
 Yaşlılarımıza Destek fotoğrafı 2
 Yaşlılarımıza Destek fotoğrafı 3
 Yaşlılarımıza Destek fotoğrafı 4

Evlerinde Gibiler
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü Zübeyde Hanım Huzurevi, Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi; 60 yaş üstü vatandaşlarımızın huzur ortamı içinde bakım hizmeti alması, korunması, sağlıklarının kontrol altında tutulması, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla hizmet veriyor.

Bu amaç doğrultusunda yaşlılarımızın yaşam kalitelerini ve doyumlarını artırmak, yaşam enerjilerini yükseltmek, üretime dönük ve toplumla iç içe olmalarını sağlamak amacıyla mesleki çalışmalar yapılmakta. farklı ve çok sayıda etkinlik düzenlenmekte. Sekiz katlı, 425 kişilik kapasiteli huzurevimizde, 342 kişilik bölüm günlük yaşam aktivitelerini bağımsız olarak yerine getirebilen yaşlılara, geri kalan 83 kişilik kısmı ise hastalığı ağır seyreden yaşlılarımıza özel bakım (geriatri) servisi olarak hizmet vermektedir.

Sağlıklı Yaş Alma Merkezi 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, 55 yaş ve üzeri, evinde yaşayan hemşehrilerimize, bir araya gelebilecekleri, sosyal ve fiziksel aktivitelerini artırabilecekleri bir merkez olarak hizmet veriyor.
 
Alzehimer ve ve Demans Merkezi
Kapılarını 2013 yılı Şubat ayı sonunda İzmirlilere açan merkezimiz, Alzheimer (1.evre) ve/veya hafif demans hastası olan, günlük yaşama faaliyetlerini yerine getirebilen, saldırgan ve agresif davranışlar sergilemeyen, beden fonksiyonlarında kendi ihtiyacını karşılamasına engel olacak sakatlığı, hastalığı ve ruhsal sorunları bulunmayan, bulaşıcı ve sürekli tedaviyi gerektiren ağır hastalıklara sahip olmayan yaşlılarımıza hizmet sunuyor.

Evde Bakım Hizmetleri
İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yaşayan, hizmet almak için müracaat etmiş veya ihbar edilmiş olan, sosyo-ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta, yaşlı ya da engelli ihtiyaç sahibi kişilere; belirli periyotlarda kişisel bakım, kuaför, ev temizliği, psikolojik destek, fiziksel aktivite ve küçük onarım destek hizmetleri verilmektedir.
Birimimize başvurular bireysel olarak, telefon ile arayarak, HİM ya da vatandaş ihbarı ile yapılmaktadır