Erişilebilirlik Butonu
Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz fotoğrafı 0
 Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz fotoğrafı 1
 Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz fotoğrafı 2
 Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz fotoğrafı 3
 Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz fotoğrafı 4
 Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz fotoğrafı 5
 Turistik Gezi Rotası Hazırlıyoruz fotoğrafı 6
Kent Rotası Projesi deniz yolu ile kentimize gelen ziyaretçileri Alsancak Limanı'nda karşılayıp Kemeraltı Çarşısı'na ulaştırma ve ziyaretçilerin kent merkezinde geçirecekleri süreyi artırma amacıyla hazırlandı. 

Takip edilebilir ve süreklilik gösteren izler koyarken yaya öncelikli bu rotalar üzerinde mekansal kalite de artırıldı. 

Kent Rotası;  Alsancak Limanı-Kıbrıs Şehitleri caddesinin arasında kalan ve 1. Etap olarak belirlenen bölümde bilgilendirme amaçlı kiosk, bilgilendirme ve yönlendirme panoları, oturma birimleri, aydınlatma elemanları, yaya ve bisiklet yollarının yapımı ve döşeme kaplamaları iyileştirileştirilme amaçlı yapım çalışmalarını kapsadı.  Çalışmalar 2017 yılı sonu itibari ile tamamlandı.
 
Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nden Kemeraltı Çarşısı'na dek uzanan 2. Etap kapsamında belirli noktalarda kent donatıları, oturma birimleri, bilgilendirme amaçlı panolar ve yönlendirici elemanların yapımı tamamlandı. 

İzmir Tarih`in Mobil Uygulaması da Tamamlandı...
2 bin 500 yıllık tarihiyle Helenistik, Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemleri yapılarını üzerinde taşıyan Kemeraltı, Basmane ve Kadifekale’yi kapsayan kent merkezine ait bilgiler mobil uygulamalara yükledi. "İzmir Tarih Projesi" kapsamında tarihi ve kültürel açıdan önemli 258 noktanın yer aldığı uygulamada, 6 tematik rotanın yanı sıra, kullanıcıların belirlediği kriterlere göre kendi rotalarını oluşturması da mümkün. Uygulama App Store ve Google Play’den indirilebilir.