Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

30° HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Susuzdede Parkı Yenileniyor, Aytaç Abla Parkı'nda Çalışmalar Tamamlandı

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Susuzdede Parkı Yenileniyor, Aytaç Abla Parkı'nda Çalışmalar Tamamlandı fotoğrafı 0
 Susuzdede Parkı Yenileniyor, Aytaç Abla Parkı'nda Çalışmalar Tamamlandı fotoğrafı 1
 Susuzdede Parkı Yenileniyor, Aytaç Abla Parkı'nda Çalışmalar Tamamlandı fotoğrafı 2
 Susuzdede Parkı Yenileniyor, Aytaç Abla Parkı'nda Çalışmalar Tamamlandı fotoğrafı 3
 Susuzdede Parkı Yenileniyor, Aytaç Abla Parkı'nda Çalışmalar Tamamlandı fotoğrafı 4
Yıllar içinde estetik görüntüsünü ve fonksiyonelliğini kaybeden park, özgün dokusuna zarar vermeden yenilendi ve yeşillendirildi. 

Park girişi, aydınlatmalar ve ana bağlantı yolları düzenlendi.  Eski çocuk oyun parkı kaldırılarak biri engelli çocuklar için olmak üzere iki yeni nesil çocuk oyun alanı kuruldu. 

İki etap halinde restore edilen 46 bin metrekare büyüklüğündeki parkın birinci etabında, kenti kuşbakışı izlemek isteyenler için teras bölgesi yeniden ele alındı. Ahşap oturma grupları konularak kentlilerin keyifle sohbet edebilecekleri bir alan oluşturuldu. Ayrıca mevcut bitkilere ek olarak 36 ağaç, 2 bin 685 çalı, 2430 yer örtücü ve 4 bin 455 sarılıcı bitki dikimi yapıldı.

Projenin ikinci etabında ise süs havuzu projesi ile parkın tamamı yenilenecek. Engelli kullanımına uygun bölgelerde rampalar ve gerekli teknik detaylar tamamlanacak.


2000 yılında kaybettiğimiz İzmir basınının unutulmaz isimlerinden Aytaç Sefioğlu'nun adını taşıyan  Narlıdere'deki park,  yapılan düzenlemelerle yeniden doğdu.

Spor sahaları, yürüyüş yolu, dinlenme alanları ve oyun parklarıyla her yaştan İzmirliye hitap eden park,  yenilenme çalışmaları yepyeni bir çehreye büründü. 8 bin 200 m² alanı kapsayan parkta, basketbol ve voleybol sahası ile tenis kortu yenilendi; 490 metrelik yürüyüş yolu oluşturuldu; çocuklar için iki oyun parkı kuruldu.  Birbirinden güzel bitkilerle de bezenen parkın yenileme çalışmaları, 1 milyon 200 bin TL'ye mal oldu.