Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

10° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Sayısal Telsiz Sistemi

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Sayısal Telsiz Sistemi fotoğrafı 0
 Sayısal Telsiz Sistemi fotoğrafı 1
İzmir Büyükşehir Belediyesinin yetki alanındaki 21 ilçe için; afet ve kriz anında kesintisiz ses ve veri iletişimini sağlamak amacıyla sayısal trunk telsiz sistemine geçildi.

Sivil uygulamalarda en büyük kaplama alanına sahip olan sistemde; Aliağa/Samurlu, Menderes/Akkaya, Karaburun/Akdağ, Kemalpaşa/Sıralık, Tire/Çayırlı, Konak/Toros, Bornova/Kurudağ, Konak/Kadifekale, Karşıyaka/Yamanlar, Seferihisar/Turgut, Torbalı/Kuşçuburun'da 11 baz istasyonu kuruldu, metro tünel içi kaplaması tamamlandı.
 
Sayısal telsiz sistemine IZSU SCADA sistemi entegrasyonu çalışmaları sürüyor. 

Menderes/Akkaya Telsiz Sistemi için gerekli olan enerji ise Türkiye'deki iletişim sistemlerinin sağlandığı enerji üretiminde; Türkiye'de bir ilk olan ve Menderes/Değirmendere köyüne kurulan, Hibrid sistem (güneş enerjisi elektrik üretimi) ile 42.000 watt enerji kullanılıyor. 
 
200 GPS’li, ayrıca 2895 el, 775 araç, 225  sabit merkez  olmak üzere 3895 aktif kullanılan telsizlerle kesintisiz ve ekonomik iletişim sağlanıyor. 6360 Sayılı “On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi Ve Yirmi Altı İlçe Kurulması İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'a”  istinaden Büyükşehir Belediyemize eklenen ilçelerin telsiz sistemi kapsama alanına dahil edilmesi çalışmaları da devam ediyor.

Güvenlik Kameraları 
İzmir Büyükşehir Belediyesi binası, Sebze ve Meyve Hali, Balık Hali Müdürlüğü, İzmir Doğal Yaşam Parkı ve Toros İtfaiye Eğitim Merkezi için " Güvenlik Kamera Sistemi Projesi " nin altyapı çalışmaları tamamlandı.
 
Gündüz - gece geçişlerinde otomatik mod değiştirme özelliği ile gündüz ve gece görüntü elde edilebilir nitelikte,  36 kez yaklaşıp uzaklaşma (zoom) özelikleriyle kameralardan canlı yayın elde edilerek kaydedilecek.