Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Şampiyonlar Kulübü Olduk

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Şampiyonlar Kulübü Olduk fotoğrafı 0
 Şampiyonlar Kulübü Olduk fotoğrafı 1
 Şampiyonlar Kulübü Olduk fotoğrafı 2
 Şampiyonlar Kulübü Olduk fotoğrafı 3
 Şampiyonlar Kulübü Olduk fotoğrafı 4
Ülkemizin sporcu ve branş sayıları açısından en büyük kulüplerinden biri olan İzmir Büyükşehir Belediyespor, başarılarına her yıl yenisini ekliyor.

32 aktif branşı, binlerce sporcusu ve yüzlerce antrenörüyle Türk sporunda çok önemli başarılara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyespor, 2017 yılının ilk yarısında 20’si uluslararası olmak üzere toplam 165 madalya ve 29 kupa kazandı. Sporcularımız, bir önceki yılda da toplam 284 madalya ve 34 kupa kazanmıştı.

Büyükşehirli sporcular, 20’si uluslararası olmak üzere toplam 165 madalya ve 29 kupa kazandı. 55 altın, 39 gümüş, 71 bronz madalyayı İzmir’e getiren Büyükşehir Belediyesporlu sporcular, uluslararası platformda ise tam 5 kez birincilik kürsüsüne çıktı. Geçtiğimiz yıl da 44’ü uluslararası alanda olmak üzere, 106'sı altın toplam 284 madalya ve 34 kupa kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, uluslararası platformda ise tam 17 kez birincilik kürsüsüne çıkmıştı.

Süper Lig mutluluğu
İzmir Büyükşehir Belediyespor, 2017 yılının ilk 6 ayında üç farklı branşta ise bir üst lige çıkma mutluluğu yaşadı. Ampute Futbol 1.Ligi'nde İzmir'i temsil eden Ampute Takımı, 91 kez rakip fileleri havalandırdı ve gol yemeden Süper Lig’e yükseldi. Buz Hokeyi 1. Ligi'nde Süper Lig bileti gelirken, bayan voleybolcular da TVF 2.Ligi'nde başarılı sonuçların altına imza atarak tarihinde ilk kez 1.Lige yükselmenin mutluluğunu yaşadı.  Öte yandan İzmir’in buz sporcuları da 10 altın, 9 gümüş ve 10 bronz madalya aldı. Büyükşehirli buz patencileri, takımlar kategorisinde 1 birincilik, 5 kez ikincilik kürsüsüne çıktı. Hokey takımları da miniklerde ikinci, yıldızlarda üçüncü oldu.