Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Sahipsiz Hayvanları Koruyor ve Tedavi Ediyoruz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Sahipsiz Hayvanları Koruyor ve Tedavi Ediyoruz fotoğrafı 0
 Sahipsiz Hayvanları Koruyor ve Tedavi Ediyoruz fotoğrafı 1
 Sahipsiz Hayvanları Koruyor ve Tedavi Ediyoruz fotoğrafı 2
Kültürpark'taki Sokak Hayvanları Acil Müdahale Ekibi”nin görev yaptığı  ilk yardım merkezi 2014 yılından bugüne değin yaklaşık 11 bin sokak hayvanını sağlığına kavuşturdu. 

Kültürpark’taki poliklinikte ilk müdahaleleri yapılan can dostlar, gerektiğinde Seyrek Köpek Bakımevi’nde ortopedi, tümör, fıtık, göz, ampütasyon, ağız ve çene operasyonlarına alındı.
“Sokak Hayvanları Acil Müdahale Ekibi” hafta içi 17.30'dan ertesi sabah 08.30'a kadar ambülansla hizmet veriyor. Ekipler hafta sonu ve tatil günlerinde de 24 saat çalışıyor. Hafta içi mesai saatlerinde ise ilçe belediyelere yönlendirme yapılıyor. Vatandaşlar, sağlık ihtiyacı olan zor durumdaki sokak hayvanları için 293 39 80 numaralı telefonu arayabilir.

İlk müdahalesi Kültürpark'taki poliklinikte gerçekleştirilen sokak hayvanları, bazen yapılacak operasyona bağlı olarak Seyrek Köpek Bakımevi’ne yönlendiriliyor. Tedavisi tamamlanan kedi ve köpekler kısırlaştırılıp işaretleniyor; kuduz ve iç parazit aşıları yapıldıktan sonra alındıkları adrese bırakılıyor. Ekipler, sokak hayvanlarına ihtiyaçlarına göre ortopedi, tümör, fıtık, göz ampütasyon, ağız ve çene operasyonları da yapıyor.

Seyrek’te  yuva ve mezarlık hizmette
Seyrek’te 43 dönümlük arazide, aynı anda 1000 sokak hayvanı misafir edebileceği yuva, tedavi ve rehabilitasyon merkezinin bulunduğu yapı ile  4 bin hayvan kapasiteli hayvan mezarlığını 2016 yılı sonunda hizmete açıldı. 

 “Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”nde  tedavi, ameliyat ve kısırlaştırma işlemleri yapılıyor. Tesiste ayrıca, sokakta hayatını devam ettiremeyecek kadar yaşlı, engelli ve hasta hayvanlar ile agresif ve yasaklı ırklar misafir ediliyor.

Yitirdikleri can dostlarını gömmek isteyen vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Seyrek Geçici Köpek Bakım Evi’ne başvurabilir. Başvuru sırasında gömü ücreti olan 50 TL’yi yatırdığını gösterir makbuz ya da dekont ile kedi ve köpeğin sahipli olduğunu gösterir belediye kaydını sunmaları gerekiyor.

Işıkkent’teki Gökdere’deki  90 dönümlük arazi üzerinde kurulu barınakta da hizmet veriyor.

Sahiplenin Can Dostunuz Olsun…
Seyrek ve Işıkkent’teki barınaklarda tedavileri tamamlanan, kısırlaştırılan ve işaretlenen köpekler istendiği takdirde “Yuva Arayan Patiler”  sayfamız ziyaret edilerek sahiplenilebilir.