Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Rota Yarımada ve Yarımada İzmir

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Rota Yarımada ve Yarımada İzmir fotoğrafı 0
Karaburun, Çeşme, Urla, Seferihisar ve Güzelbahçe ilçelerinden oluşan Yarımada’nın planlı gelişmesi ve kalkınması hedefiyle hazırlanan “İzmir Yarımada Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi” ile ,Yarımada’nın binlerce yıldan süzülüp gelen doğal, kültürel ve tarihi mirasının anayasası niteliğindeki kalkınma stratejisinin omurgasında, 130 adet “varlık odaklı yerel kalkınma” fikri yer aldı.  Bölgenin hinterlandında yer alan ve Yarımada Belediyeler Birliği üyesi olan Balçova, Narlıdere, Menderes ve Selçuk ilçeleri de dahil edildi.

Yarımada’nın zenginliklerini koruyarak yaşatmak, bölgeyi kendi kaynaklarıyla kalkındırmak ve gelecek kuşaklara miras bırakmak amaçlanıyor. Yarımada’nın bütününe yönelik bölgesel özellikli  çok sayıda alt proje bu ana başlık altında toplandı. 
 
• Gezi Rotaları Projesi
• Yerel Üretim Projeleri
• Meslek Edindirme Projesi
 
Yarımada'ya yönelik yerel üretim ve meslek edindirme projeleri hakkında ayrıntılı bilgi için www.yarimadaizmir.com ve yarımadanın tüm gezi rotalarına da http://rota.yarimadaizmir.com/ adreslerinden erişebilirsiniz.