Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Organik Tarım İçin Köylere Destek

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Organik Tarım İçin Köylere Destek fotoğrafı 0
 Organik Tarım İçin Köylere Destek fotoğrafı 1
 Organik Tarım İçin Köylere Destek fotoğrafı 2
İzmir Büyükşehir Belediyesi; Tarım Park ve Bahçeler Daire Başkanlığını, sürdürülebilir kalkınma ilkesine uygun olarak çevrenin, tarım alanlarının ve su havzalarının korunmasını sağlamak amacıyla 2007 yılında kurdu. Tahtalı içme suyu baraj havzasında çiftçilerimize destek olmak için, organik tarım eğitim ve destekleme çalışmalarını 2007 yılından bugüne sürdürülüyor.
 
Organik tarım için köylere destek
Tahtalı Havzası başta olmak üzere, Küçük Menderes, Nif, Gediz, Bakırçay Havzalarında ve İzmir Büyükşehir Belediyesi il  sınırlarında, yarımada bölgesinde (Çamlı Baraj Havzası), Kemalpaşa, Menderes, Bayındır, Menemen, Torbalı, Urla, Seferihisar, Aliağa, Güzelbahçe, Kınık ilçelerine bağlı orman köylerinde, çiftçi eğitim toplantıları ve danışmanlık hizmetleri daire başkanlığımıza bağlı teknik personel tarafından gerçekleştiriliyor. Eğitimler için  Ege Üniversitesi, Araştırma Enstitüleri ve Tarım İl Müdürlüğü ile işbirliği yapılıyor.  
  
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı organik tarım çalışmaları kapsamında bugüne kadar Yağcılar, Kuşçular, Orhanlı, Ovacık, Zeytinler, Nohutalan, Bademler, Kadıovacık, Efemçukuru, Yeni Bulgurca, Yeniköy, Payamlı, Gödence ve Kavacık köylerinde organik tarıma geçiş çalışmaları yapıldı.