Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

12° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Narlıdere Hattında 6 İstasyonda Çalışma Sürüyor

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

İzmir Metrosu Ege Üniversitesi Hastanesi önündeki istasyondan Evka-3'e kadar yaklaşık  2,2 km. iki yer altı Üniversite ve Evka-3 İstasyonu ile  2012 yılı ortalarında hizmete alınmıştı. İzmir Metrosu’nun 3.Aşama çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte 17 adet istasyona ve 19 km.lik bir güzergaha ulaşıldı. 7,2 km’lik F.Altay – Narlıdere Kaymakamlık hattının yapılması ile 26 km'ye ulaşacak.F.Altay - Narlıdere Hattının Temeli Atıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Hafif Raylı Sistemi'nin 4.aşaması olarak planlanan F.Altay - Narlıdere Kaymakamlık arasındaki bölümün yapımı için 4 Haziran 2018 tarihinde yüklenici GÜLERMAK ile sözleşme imzalandı ve gerçekleştirilen temel atma töreninin ardından hattın yapım çalışmaları da başladı. Halen 7 duraklı hattın 6 istasyonunda inşaat çalışmaları sürüyor.

İhale bedeli 1 milyar 27 milyon TL olan işin süresi 42 ay olarak planlandı. 7 istasyondan oluşan hatta Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve son olarak Kaymakamlık durakları olacak. 7,2 kilometrelik hat TBM (tünel açma makinesi) kullanılarak  derin tünelle geçilecek. 

 
 
Üçyol İstasyonu - Dokuz Eylül Ünivertesi Tınaztepe Kampusu - Çamlıkule Hattı
İhale kapsamında Üçyol İstasyonu-Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü-Çamlıkule arasındaki toplam 13,4 kilometrelik 11 istasyondan oluşan güzergahın uygulama projeleri, ihale dokümanları, ÇED raporu, ulaşım etüdü, fizibilite raporu ve zemin etütleri ile depo sahası ve binası hazırlanmasına ait danışmanlık hizmetleri işi tamamlandı,  2018 yılı içinde yapım ihalesine çıkılması planlanıyor.