Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Mavişehir Yalı Mahallesi Muzafer İzgü ile Halk Park

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Mavişehir Yalı Mahallesi Muzafer İzgü ile Halk Park  fotoğrafı 0
 Mavişehir Yalı Mahallesi Muzafer İzgü ile Halk Park  fotoğrafı 1
 Mavişehir Yalı Mahallesi Muzafer İzgü ile Halk Park  fotoğrafı 2
Mavişehir Caher Dudayev Caddesi'nde hayata geçirilen yenilikçi ve modern çizgileriyle beğeni toplayan parka, 2017 yılındal İzmir'de vefat eden Türk mizahının en önemli yazarlarından Muzaffer İzgü’nün adı verildi. 
12 dönüm arazi üzerine kurulan ve hem yeşil dokusu hem de sade ve farklı tasarımıyla dikkat çeken parka 242 ağaç ve 8 bin adet çalı grubu dikildi. 2 adet yeni nesil çocuk parkıyla renklendirilen alanın ortasında bin 300 metrekarelik özel yansıma havuzu oluşturuldu. Doğayı örnek alarak yapılan havuzun içerisinde bulunan doğal taşlar ise mekana canlılık kattı.
 
İngiltere’nin başkenti Londra’daki ünlü Hyde Park’ta olduğu gibi halkın kendini ifade edebileceği serbest kürsü ve yazı duvarlarıyla park anlayışına yeni bir bakış açısı getirilen Halk Park 100  bin metre kare alanda düzenlendi.  
 
7’den 70’e her yaş grubuna uygun aktivite ve spor alanlarıyla bölgede yaşayanların hem dinlenme, hem eğlenme hem de spor yapma ihtiyaçlarına cevap vereceği düşünülen parkta; 
2 bin 488 metrekarelik 3 adet ayrı çocuk oyun alanı,
1 tanesi ileri yaş olmak üzere 2 kondisyon alanı 
Ücretsiz wifi erişimi, karavan kafe, 2 adet su duvarı ile  bulunuyor. 

Tasarımı yapılan 22 adet piramit çim dinlenme alanlarıyla da İzmirlilere keyifli bir güneşlenme olanağı sağlayacak.
Parka;  nüksek ve dekoratif  direklerle aydınlatmalar yapıldı, farklı türlerde toplam 931 ağaç, 17 bin 797 çalı, 4 bin 801 yer örtücü, sarılıcı ve soğanlı bitki dikimi yapılmış, 32 bin  metrekare alana çim zemin uygulanmıştır.