Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

10° ÇOK BULUTLU

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Keyifli ve Yeni Parklar

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Keyifli ve Yeni Parklar fotoğrafı 0
 Keyifli ve Yeni Parklar fotoğrafı 1
Yaşanabilirliği yüksek, sağlıklı ve sürekli yeşil bir kent için; ekosistem. çevre sağlığı ve kentin fiziksel dengesi gözetilerek yeşil alan miktarı artırılıyor, varolan korunarak süreklilik sağlanıyor.

Nitelikli, yenilikçi, modern, temalı parklar ve rekreasyon alanları oluşturulurken doğal ve kültürel çevre özelliklerine uygun şekilde, planlama, tasarım, uygulama, bakım ve koruma çalışmaları gerçekleştiriliyor. 

Üretici Kooperatiflerinden alımı yapılarak dikilen bitkiler ile; kentin cadde, bulvar, kavşak ve meydanları  renklendirilerek biyoçeşitliliği arttırılmakta, kent içerisinde insan yaşamı ve gereksinimleri açısından birçok işlev yerine getirilmekte  kentin çehresi değiştirilmekte  ve estetiğini  zenginleştirmek adına yeşille şehir bütünleştiriliyor.

Bayraklı Şehit Hakan Ünal Parkı, Bornova Zümrütevler Mahallesi  Parkı, Buca Kemal Sunal Parkı,
Konak Kadınlar Birliği Parkı, Bayraklı Naldöken Parkı, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Parkı,
Mehmet Yüce Sonkurt Parkı ve Susuzdede Parkı I Etap,
Çiğli Fakir Baykurt ve Dr. Sadık Ahmet Parkları ve
Karabağlar Limontepe Mahallesi Parkı yepyeni görünümlerine kavuştıu.

İnönü Caddesi üzerinde yer alan Hıfzıssıhha Eski Metro Şantiye Alanı/ Özdemir Sabancı Parkı içerisinde
bin 133 m² alanda modern bir park tasarımıyla hayata geçirilerek, çevre sakinlerinin ihtiyacı doğrultusunda düşünülen oturma ve dinlenme mekanları ile yenilenen bitkisel dokusu sayesinde yoğun trafik güzergahında nefes alınacak bir park oluşturuldu.

 Karşıyaka Demirköprü, Çiğli Harmandalı İnönü ve Buca Kuruçeşme Mahallelerinde de yepyeni parklar yapıldı.

Yapısal uygulama çalışmaları, bitkisel tasarım çalışmaları ve yeni nesil oyun gruplarıyla yepyeni bir çehreye büründürülen Bayındır Kani Bey Parkı'na 2016 yılında; Ankara'da yapılan peyzaj yarışmasında uygulama" dalında birincilik ödülü geldi.