Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Kentte Tüm Spor Alanları Yenileniyor

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Kentte Tüm Spor Alanları Yenileniyor fotoğrafı 0
 Kentte Tüm Spor Alanları Yenileniyor fotoğrafı 1
 Kentte Tüm Spor Alanları Yenileniyor fotoğrafı 2
 Kentte Tüm Spor Alanları Yenileniyor fotoğrafı 3
 Kentte Tüm Spor Alanları Yenileniyor fotoğrafı 4
 Kentte Tüm Spor Alanları Yenileniyor fotoğrafı 5
Bornova İlçesi Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Spor Tesisleri, Balçova İlçesi İnciraltı Spor Tesisleri, Bayraklı İlçesi Ekrem Akurgal Rekreasyon Alanı Spor Tesisleri ve Mansuroğlu Mahallesi Şehit Hakan Ünal Parkı, Bornova İlçesi Evka-4 Spor Tesisleri, Buca İlçesi Hasanağa Bahçesi Spor Tesisleri, Karşıyaka İlçesi Şemikler Spor Tesisleri, Gaziemir Spor Tesisleri, Konak İlçesi Susuzdede Parkı, Narlıdere Aytaç Sefiloğlu Parkı ve Spor Alanı, Zeynep Aslı Parkı ve Tarık Zafer Parkı…

Narlıdere'de 2001 yılında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın da katıldığı törenle açılışı gerçekleştirilen 8 bin 200 m² alandaki Aytaç Sefiloğlu Parkı'nda ​basketbol ve voleybol sahası ile tenis kortu yenilendi. Spor aktivite alanı ve 490 metrelik yürüyüş yolu oluşturuldu. Birbirinden güzel bitkilerle bezenen parkta çocuklar için de iki adet oyun parkı kuruldu.
 
Halı Sahalar Avrupa Standartlarında Kaplama İle Yenilendi Tartan Pistler Yapıldı
Balçova İnciraltı, Konak Fuar, Çiğli Güzeltepe, Bayraklı  Çiçek, Tire İlçesi Hürriyet Mahallesi halı sahalarının zemini  Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA)'nın  suni çim halı kaplama ile yenilendi.
 
Kemalpaşa Yukarıkızılca Çok Amaçlı Salonu zemini sentetik poliüretanla yepyeni oldu… 
Beton işleri Tire Belediyesi’nde yapılan Atatürk Parkı’nda, Karabağlar Olimpiyat köyü içindeki alanda tartan yürüyüş ve koşu yolları sporseverlerin hizmetinde... 
 
Amatör Kulüpler de Unutulmuyor
Buca Kuruçeşme, Çiğli Güzeltepe, Karşıyaka  Şemikler Futbol Sahalarının ilçe belediyelerimize tahsis işlemleri tamamlandı.  
 
Yeni Spor Alanları Geliyor 
Gaziemir İlçesi Sevgi Mahallesi,  Foça Yenibağarası, Çiğli Evka-5 ve Küçükçiğli’de halı sahalar;  Atatürk Mahallesi’nde  çok amaçlı semt sahası yapım çalışmaları sürüyor.
 
Karabağlar Yurtoğlu halı saha, Seferihisar Orhanlı halı saha ile;  Seferihasar Turabiye, Dikili Cumhuriyet, Gazipaşa ve Çandarlı; Tire İbni Melek Mahallelerinde çok amaçlı semt sahası yapımına ilişkin çalışmalar da devam ediyor.