Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Kente Yeni Spor Alanları Kazandırıldı

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Kente Yeni Spor Alanları Kazandırıldı fotoğrafı 0
 Kente Yeni Spor Alanları Kazandırıldı fotoğrafı 1
 Kente Yeni Spor Alanları Kazandırıldı fotoğrafı 2
 Kente Yeni Spor Alanları Kazandırıldı fotoğrafı 3
 Kente Yeni Spor Alanları Kazandırıldı fotoğrafı 4
Bornova Atatürk Spor Kompleksi
10 Mayıs 2017'de törenle hizmete alınan 2 bin 500 izleyici kapasiteli  5 bin 200 metrekaresi kapalı, toplam 14 bin 200 metrekare alan  üzerine, tek tribünlü ve üç kat olarak  yapılan tesisin  250 kişilik antrenman salonu var. Engelli izleyiciler için de düzenleme yapılan salonda, 115 kişilik basın ve 120 kişilik VİP tribünleri bulunuyor. Kafeteryası da olan tesisin bodrum katı 140 araçlık otopark olarak düzenlendi. Uzay kafes çatı sistemine sahip olan kompleksin açık otoparkı ise 150 araç kapasiteli. Kompleksin, 17 milyon 982 bin 20 TL olan maliyetinin yüzde 70'ini  (12 milyon 587 bin 414 TL.)  İzmir Büyükşehir Belediyesi karşıladı. 

Doğanlar Stadı
2016 yılı sonlarına doğru hizmete açılan  Doğanlar Stadı Lig de dahil bütün maçlar günün her saatinde oynanabilecek. Stadın üçüncü etap çalışmaları kapsamında kuzey tribünü tamamlandığında seyirci kapasitesi 12 bin 500’e çıkacak.

Naldöken Sahası
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi işbirliğiyle yapılan Naldöken Sahası’na, Bornovalı ilk milli futbolcu Bahri Altıntabak’ın ismi verildi. 
Bölge sakinlerinin en çok talep ettiği yatırımlar arasında yer alan Naldöken Sahası, 60×100 metre ebatlarında yapıldı. Soyunma, hakem ve kulüp odalarının bulunduğu sahanın çevresindeki alanda 1500 metrekare parke taş düzenlemesi de yapıldı. Ayrıca 460 metre uzunluğunda istinat duvarı oluşturuldu. Sahada resmi maçlar da oynanabilecek. 

Tire Stadı
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi işbirliğiyle 15 bin kişilik Tire Stadı yaklaşık 60 milyon TL'yi bulan maliyetinin %75'i Büyükşehir, %25'i Tire Belediyesi tarafından karşılandı. Stadın yanındaki 29 bin metrekarelik yeşil alana ise antrenman sahası ve koşu parkurlarının yapıldı.
 
Gaziemir İlçesi Sevgi Mahallesi,  Foça Yenibağarası, Çiğli Evka-5 ve Küçükçiğli’de halı sahalar;  Atatürk Mahallesi’nde  çok amaçlı semt sahası yapım çalışmaları sürüyor.  
 
Karabağlar Yurtoğlu halı saha, Seferihisar Orhanlı halı saha ile;  Seferihasar Turabiye, Dikili Cumhuriyet, Gazipaşa ve Çandarlı; Tire İbni Melek Mahallelerinde çok amaçlı semt sahası yapımına ilişkin çalışmalar da devam ediyor.