Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Karayollarında Panoları Düzenliyoruz

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 0
 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 1
 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 2
 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 3
 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 4
 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 5
 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 6
 Karayollarında Panoları Düzenliyoruz fotoğrafı 7

İzmir il sınırları içindeki karayolları üzerinde izinsiz ve görsel kirlilik yaratan, güvenlik zaafiyeti doğuran totem tanıtım panolarının kaldırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Öncelikle karayolu trafik güvenliğinin sağlanması, yolun yapısında yapılacak her türlü çalışmalarda alınacak tedbirler ile karayolu dışında, kenarında veya üzerindeki diğer levhalar, ışıklar ve işaretlemeler hakkındaki yönetmelik ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İlan ve Reklam Yönetmeliği hükümleri dikkate alınarak,haksız rekabetin önlenmesi ile doğal peyzajın korunması ve silüetin bozulmaması amacıyla yapılıyor. 

İlk adımı kuzey aksındaki D(565-11 olarak adlandırıan Manisa – İzmir ile  (zmir – Turgutlu karayolunun 300-02'da başlayan çalışmada bu aks üzerinde toplam 89 adet totem, ilan reklam  panosu belirlenerek, Zabıta Dairesi Başkanlığı ile gerçekleştirilen ortak çalışmayla 65 adedi kaldrıldı, 24'üne ise kaldırma kararı alındı.  

İzmir Zafer Payzın KavşağI)– İzmir Manisa İl Sınırı devlet yolu kenarında 182 firmaya ait 214 totemden 207 adedinin kaldırıldı,  4'üne kaldırılma kararı,  3 'üne ise idari yaptırım uygulandı.

Zeytindağı – Aliağa – Çiğli Otoyol Kavşağı devlet yolu kenarında 313 iş yerine ait toplam 427 yol panosundan 167 adedi için kaldırılması yönünde uyarı yapıldı. 

Balıkesir – İzmir İl Sınırı – Çandarlı  karayolunda yapılan çalışmalarda 185 adet yop panosundan 92'si kaldırılmış,  kaldırılmayan diğer panolar için cezai işlem uygulamaları devam ediyor.