Erişilebilirlik Butonu
Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

32° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

İzmir Güvenilir Bir Turizm Destinasyonu Oluyor

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 İzmir Güvenilir Bir Turizm Destinasyonu Oluyor fotoğrafı 0
 İzmir Güvenilir Bir Turizm Destinasyonu Oluyor fotoğrafı 1
 İzmir Güvenilir Bir Turizm Destinasyonu Oluyor fotoğrafı 2
 
İzmir'de küresel salgının ardından kentteki turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için Türkiye’de bir yerel yönetim tarafından verilen ilk hijyen sertifikası olan Turuncu Çember uygulanması başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunu yürüttüğü İzmir Turizm Hijyen Kurulu'nca yeme içme ve konaklama tesislerinin uyması gereken hijyen kriterler belirlendi,  kriterlerin açıklanmasıyla birlikte başvuru yapan işletmelerin değerlendirmeleri gerçekleşti.

Turuncu Çember Sertifikasına Ekim 2020 tarihi itibariyle başvuran 415 işletmeden 344'ü Turuncu Çember almaya hak kazandı. Turuncu Çember Sertifikası'na başvurmaya devam edilmektedir. 

Sertifikanın güvenirliğini sağlamak ve sürdürülebilir kılmak adına Turuncu Çember Sertifikası alan işletmelere yönelik denetimler sürdürülüyor.

Turuncu Çember alan işletmeler ve sertifika programıyla ilgili detaylı bilgiye turuncucemberizmir.com adresinden erişebilirsiniz.