Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

İzmir Gençlere Kucak Açıyor

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 İzmir Gençlere Kucak Açıyor fotoğrafı 0

İzmir dışından kamu üniversitelerini kazanarak kayıt döneminde İzmir'e  gelen gençlere; yabancı oldukları kentimize ilişkin endişelerini azaltmak ve destek olmak, üniversitelerin kayıt noktalarına ulaştırmak, danışmanlık yapmak, kayıt dönemi süresince barınmaya yönelik sorunları aşabilmeleri için genç ve yakınlarına kısa süreli barınma olanakları sunuluyor.
 
İzmir’e gelen öğrenciler şehirlerarası otobüs terminalinde  gönüllüler tarafından karşılanıyor; çorba ikram edilerek, kayıt yaptıracakları üniversitelerine ulaştırılıyor.
 
Dokuz Eylül, Ege, Katip Çelebi üniversiteleri ile Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde kurulan danışma masalarında üniversiteli öğrencilere okula kayıt ve barınma konularında rehberlik yardımında bulunuyor.  Öğrencilere, üniversitenin krokisi bulunan, ulaşım, (metro-otobüs-vapur güzergahları) barınma ve kültürel-sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yönelik ve sosyal sorumluluk projeleri ve sosyal etkinlikler ile ilgili bilgiler içeren broşürler veriliyor.
 
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı ile ilçesinde kamu üniversitesi bulunan Balçova, Bornova, Buca, Çiğli Belediyeleri proje ortağı olarak yer alıyor.
Ayrıntılı bilgi için birimin Fuar Kültür Park Alanı  Lozan Kapısı Girişi adresindeki 293 16 95 numaralı telefonuna erişilebilir.