Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

16° hava durumu ikonu

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

İzmir En Uzun Fiber Optik Ağa Sahip...

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 İzmir En Uzun Fiber Optik Ağa Sahip... fotoğrafı 0
 İzmir En Uzun Fiber Optik Ağa Sahip... fotoğrafı 1
 İzmir En Uzun Fiber Optik Ağa Sahip... fotoğrafı 2

Metropol alandaki iletişim ve koordinasyonda en gelişmiş teknolojileri kullanabilmek amacıyla başlatılan İzmirNet Projesi sayesinde, kenti dünyanın önemli merkezleri arasına girmeyi hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında kent içinde 2000 km altyapı ve 500 km aktif işletilen fiber optik kablo ağına sahiptir.

Türkiye’nin en büyük ağ yapıına sahip İzmir; kent içinde MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) olarak adlandırılan sistemin temel alt yapısını oluşturan İzmirNet Projesi ve Akıllı Trafik Sistemi (ATS) ile ağı genişletmeyi sürdürüyor.

İzmirNet Projesi kapsamında; İzmir’deki İlçe belediyeler ve diğer kamu kuruluşları, birbirlerine bağlı durumda ortak bir ağı kullanabilmektedir.

Sistem e-belediyecilik altyapısının oluşturulması ile afet yönetim ve kriz merkezi uygulamaları için gerekli altyapı olanağı da sağlamaktadır. İzmirNet e-belediye projeleri ile kablolu-kablosuz internet erişimi ve sesli ve görüntülü görüşme gibi altyapı hizmetlerine temel oluşturmaktadır.