Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

10° ÇOK BULUTLU

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

İlçeler Turizmle Hareketlilik Kazanıyor

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 İlçeler Turizmle Hareketlilik Kazanıyor fotoğrafı 0
 İlçeler Turizmle Hareketlilik Kazanıyor fotoğrafı 1
 İlçeler Turizmle Hareketlilik Kazanıyor fotoğrafı 2
 İlçeler Turizmle Hareketlilik Kazanıyor fotoğrafı 3
 İlçeler Turizmle Hareketlilik Kazanıyor fotoğrafı 4
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl İzmir'in turizm potansiyelini artırmak için sektörle ilgili kurum ve kuruluşlara İzmir Turizm Tanıtma Vakfı (İZTAV} çatısı alltında toplanma çağrısı olumlu  yanıt veren 100'ün üzerinde kurum ve kuruluşun katılımıyla İzmir'i tanıtan projelere de imza atılmaya başlandı.

İzmir ulusal ve uluslarası düzeyde tanıtmak amacıyla  İzmir'e Doyamazsın, ardından İzmir'i keşfet kampanyaları ses getirdi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi  tanıtım çalışmaları için geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2018 yılında da kaynak arıyor. 
Ayrıca yurt dışına yönelik tanıtım kampanyası ile yurt içine yönelik deniz, doğa, güneş, lezzet ve tarih temalı içerikler digital yayınlarda sürecek.

İzmir festivaller kenti olarak anılma yolunda...
İzmir ulusal ve uluslararası düzeyde katılımlı organizasyolar ve festivallere ev sahipliği yapıyor.
Nisan ve Mayıs ayları, ardında güzel anılar ve eğlenceli görüntülere sahne alıyor. Alaçatı`da ot, Urla`da enginar, Bayındır`da çiçek festivalleri 
Türkiye  ve yurtdışından misafirlere de ev sahipliği yaparken, ulusal bayramlar ve Hıdrellez ise tüm kenti coşturdu.  

Uluslararası Urla Enginar festivali, 1 milyona yakın ziyaretçiyi ağırladı. Festival 2016 yılında Shining Star Awards`da "En İyi Festival" ödülüne layık görüldü. İzmir Büyükşehir ve Bayındır belediyelerinin işbirliğiyle düzenlenen 20. Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali`nde Ukranya, Makedonya, Kosova, Azerbaycan ve ülkemizden halk oyunları ekipleri, sokak müzisyenleri ve performans sanatçıları ile renkli etkinlikler yaşandı. Festival boyunca düzenlenen en güzel stant, en güzel bitki, en lezzetli çiçek reçelleri gibi yarışmalar ise ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.