Kapat
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu

Sağ Menü

14° SAĞANAK YAĞIŞLI

Projeler Sayfası

Sayfa İçeriği

Sayfa İçeriği

Fuarlar Gurur Kaynağımız Oluyor

Twitterde paylaş Facebook'ta paylaş Google plus'ta paylaş WhatsApp'ta paylaş
PAYLAŞ

 Fuarlar Gurur Kaynağımız Oluyor fotoğrafı 0
 Fuarlar Gurur Kaynağımız Oluyor fotoğrafı 1
 Fuarlar Gurur Kaynağımız Oluyor fotoğrafı 2
 Fuarlar Gurur Kaynağımız Oluyor fotoğrafı 3
 Fuarlar Gurur Kaynağımız Oluyor fotoğrafı 4
 Fuarlar Gurur Kaynağımız Oluyor fotoğrafı 5
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "yerelde kalkınma" stratejisindeki en önemli kaldıraçlardan biri fuarcılık sektörü oldu.  İZFAŞ tarafından düzenlenen fuarlar, ziyaretçi ve katılımcı sayısını artırıyor.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin turizm ve hizmet sektörlerinde büyüme stratejisini destekleyen en önemli adım olan fuarcılık, özellikle Fuar İzmir yatırımıyla birlikte kent ekonomisine ciddi katkı sağlamaya başladı. Büyüme potansiyeli olan pek çok iddialı fuarda yetersiz kalan Kültürpark hollerinin yerine Avrupa'nın sayılı tesisleri arasında yer alan Fuar İzmir'in inşa edilmesi, kentin fuarcılıktaki gelişimine adeta doping etkisi yaptı. Marble Fuarı, son bir yılda ziyaretçi sayısını yüzde 44 artırırken, Olivtech ve Ekoloji İzmir Fuarı'nın katılımcı sayısı 2017'de, bir önceki yıla göre yüzde 161 arttı. Katılımcı sayısında Shoexpo yüzde 52, Travel Turkey ise yüzde 16'lık art ış yakaladı. IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, son bir yılda yüzde 25 büyüdü.